Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Zostrih toho najlepšieho z Majstrovstiev Európy v cyklotriale v Poprade (+galéria)

V prvej polovici septembra sa pod Tatrami uskutočnili Majstrovstvá Európy v cyklotriale. Najlepší európski jazdci medzi sebou súťažili vo viacerých kategóriách a zastúpenie v pretekoch malo aj Slovensko.
Matúš Bušík

Poprad, známy svojou nádhernou prírodou a blízkosťou Tatier, tento rok privítal elitu európskych cyklotrialistov.

Mesto bolo dejiskom Majstrovstiev Európy v cyklotriale 2023, kde sa predstavili najlepší pretekári z kontinentu v tejto technicky najnáročnejšej cyklistickej disciplíne.

Podujatie sa konalo v areáli športového komplexu v Poprade, kde boli pripravené rôzne prekážky a sekcie tak, aby otestovali zručnosti, vytrvalosť a technické schopnosti pretekárov.

Hlavnými hviezdami súťaže boli, víťazi majstrovstiev sveta v tejto disciplíne. Zo žien treba spomenúť napríklad Ninu Reichenbach či Veru Baron Rodriguez. Najväčšie mužské hviezdy v Poprade boli Alejandro Montalvo, Jack Carthy, či Daniel Baron Rodriguez.

Slovensko malo na týchto majstrovstvách taktiež zastúpenie. Medzi slovenskými pretekármi, ktorí sa zúčastnili podujatia, boli: Samuel Hlavatý, Tomáš Schmidt, Lea Kucová, Kristína Sýkorová a juniori Jakub Mudrák, Viliam Tóth a Marek Nagy.

Z nich všetkých sa najlepšie darilo Samuelovi Hlavatému a Jakubovi Mudrákovi, ktorí vo svojich kategóriách skončili zhodne na 9. mieste a do finále sa im žiaľ postúpiť nepodarilo. Ich výkon bol však skvelým prínosom pre slovenský cyklotrial a príkladom mladším pretekárom, dúfajme že v budúcnosti sa presadia ešte výraznejšie.

Z víťazstva v jednotlivých kategórii a teda majstrami Európy v cyklotriale sa stali:

  • Jack Carthy (GBR) – muži elite 26´´
  • Borja Conejos Vazquez (ESP) – muži elite 20´´
  • Vera Baron Rodriguez (ESP) – ženy
  • Daniel Cegarra Molto (ESP) – juniori 26´´
  • Niilo Stenvall (FIN) – juniori 20´´

V rámci podujatia nechýbali ani rôzne doprovodné akcie pre návštevníkov. Okrem súťaže samotnej boli pripravené rôzne workshopy, prednášky a predvádzacie jazdy, kde mohli návštevníci vidieť profesionálov v akcii a dokonca sa od nich niečo naučiť.

Celková atmosféra majstrovstiev bola elektrizujúca. Diváci povzbudzovali svojich favoritov, a tlieskanie a povzbudzovacie pokriky sa niesli areálom od začiatku až do konca.

Vďaka skvelej organizácii a podpore mestských úradníkov, sa podujatie stalo veľkým úspechom a Poprad tak potvrdil svoju pozíciu ako dôležité športové mesto na Slovensku.

Ako epilóg tejto nádhernej športovej udalosti je potrebné povedať, že Majstrovstvá Európy v cyklotriale v Poprade nezanechali iba spomienky na skvelé športové výkony, ale aj na to, ako šport spája ľudí bez ohľadu na ich národnosť alebo vek.

Poprad ukázal, že Slovensko je schopné hostiť veľké udalosti a vytvoriť nezabudnuteľné zážitky pre všetkých zúčastnených.

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu