Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková vyhrala po skvelom výkone preteky Svetového pohára v endure v Chateli o 0,11 sekundy (+výsledky)

Fantastický výkon najmä v druhej polovici pretekárskeho dňa dosiahla slovenská pretekárka Simona Kuchyňková a tešila sa zo svojho premiérového víťazstva vo svetovom pohári v kategórii do 21 rokov!
Matúš Bušík
Simona Kuchyňková vyhrala po skvelom výkone preteky Svetového pohára v endure v Chateli o 0,11 sekundy (+výsledky)

Slovenská pretekárka Simona Kuchyňková z tímu OKOeverywhere Racing uzavrela pretekársku sezónu v svetovom pohári v endure víťazstvom!

Posledné preteky v seriáli svetového pohára sa konali uplynulý víkend vo francúzskom stredisku Chatel, ktoré je súčasťou najväčšieho lyžiarskeho strediska Portes du Soleil na svete.

Simona sa počas celého dňa zlepšovala a v závere pretekov dominovala, čo jej prinieslo vysnívané víťazstvo.

Na svojom Instagrame krátko po pretekoch napísala: „Slová nedokážu vyjadriť to, ako sa cítim. Ďakujem všetkým, ktorí ma pdopodrovali!“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKӨEVERYWHERE (@okoeverywhere)

Preteky pozostávali zo 7 meraných rýchlostných skúšok s rôznym charakterom. Prvé merané úseky boli prírodnejšieho charakteru a neskôr počas dňa sa jazdili aj známe bikeparkové trate.

Deň sa pre Simonu začal úspešne, keď v prvej meranej rýchlostnej skúške zajazdila 2. najrýchlejší čas a za víťazkou Emily Carrick-Anderson zaostala len o 1,6 sekundy.

V nasledujúcich dvoch meraných úsekoch Simona mierne spomalila. V RS2 sa jej podarilo zajazdiť 8. najrýchlejší čas a v tej nasledujúcej skončila piata.

V druhej polovici dňa to však bolo víťazné ťaženie našej pretekárky. Podarilo sa jej vyhrať všetky štyri nasledujúce rýchlostné skúšky, vďaka čomu sa nakoniec tešila s celkového víťazstva, ktoré je rozhodne jej najväčším úspechom.

Simona preteky vyhrala s výsledným časom 30:16,640 a pred druhou Emily Carrick-Anderson mala v cieli minimálny náskok len 0,11 sekundy. Na treťom mieste v pretekoch sa umiestnila Delia Da Mocogno so stratou 18,5 sekundy na Simonu.

V mužskom štartovom poli sme mali taktiež zástupcu a bol ním Martin Knapec. Ten dosiahol výsledný čas 26:12,75, čo stačilo na 67. miesto v elitnej mužskej kategórii.

V mužoch bol najrýchlejším pretekárom Kanaďan Jesse Melamed, s výsledným časom 23:57,73. Na druhom mieste za ním skončil Alex Rudeau so stratou 11,48 sekundy a tretím najrýchlejším jazdcom bol Richie Rude Jr., ktorý na Melameda stratil 24,78 sekundy.

V ženách bola najrýchlejšou pretekárkou francúzska pretekárka Morgane Charre, s výsledným časom 27:54,41. Na druhom mieste za ňou sa umiestnila jej krajanka Isabeau Courdurier so stratou 6,87 sekundy a na treťom mieste skončila Harriet Harnden s odstupom 33,35 sekundy.

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke ucimtbworldseries.com.

Aktuality

12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Zavrieť reklamu