Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Vodič karavanu zrazil vo vysokej rýchlosti cyklistu a spôsobil hrozivý hromadný pád

Pri páde sa zranilo sedem cyklistov a traja skončili v nemocnici s vážnejšími zraneniami a početnými zlomeninami. Incident sa odohral v USA, na ceste Lake Mary Road v Arizone.
Martin Sarvaš
 Video: Vodič karavanu zrazil vo vysokej rýchlosti cyklistu a spôsobil hrozivý hromadný pád

Video z nehody je uvedené na konci príspevku.

Vodič karavanu spôsobil hrozivý pád skupiny amerických cyklistov počas jazdy na ceste Lake Mary Road v Arizone.

Karavan vo vysokej rýchlosti cez 50 km/h narazil bokom do Danea Wallacea, ktorý preletel cez bicykel a spôsobil pád ďalších cyklistov za ním.

Wallace utrpel početné zlomeniny vrátane zlomených stavcov v spodnej časti chrbtice, bedrovej kosti a viacnásobnú fraktúru lopatky, ktorú mu budú musieť operovať.

„Menej ma znepokojuje trest pre šoféra, skôr sa zaoberám diagnózou a prognózou mojich priateľov a tímových kolegov,“ vyjadril sa Dane Wallace.

„Keď schádzate týmto úsekom, idete rýchlosťou 50 – 70 km/h, podľa toho, o akú časť ide. Takže tam takmer držíte krok s premávkou. Zostávame v cyklistickom pruhu alebo čo najbližšie k nemu, jazdíme vedľa seba, ako zvyčajne, dvaja vedľa seba,“ opísal Wallace.

Ďalší jazdec si pri páde zlomil kľúčnu kosť, ktorú mu museli tiež operovať. Tretí hospitalizovaný jazdec bol prepustený z nemocnice so zlomeninou kľúčnej kosti a otrasom mozgu.

Ostatní cyklisti, ktorí skončili na zemi, utrpeli početné pomliaždeniny a popáleniny.

Okrem vážnejších i ľahších zranení sa pri hromadnom páde poškodili takmer všetkým jazdcom ich bicykle a ako uvádzajú v zbierke na GoFundMe, „poplatky za právne zastúpenie sa práve začínajú hromadiť“.

„Mám šťastie, že som stále tu. Ďakujem vám všetkým za vaše správy, lásku a podporu. Som nesmierne vďačný, že sme z toho všetci vyšli viac-menej v poriadku. Nakoniec som si zlomil lopatku na niekoľkých miestach a stavce v dolnej časti chrbta,“ napísal Dane Wallace k videu na svojom instagrame.

Video z nehody:

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu