Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Vodič karavanu zrazil vo vysokej rýchlosti cyklistu a spôsobil hrozivý hromadný pád

Pri páde sa zranilo sedem cyklistov a traja skončili v nemocnici s vážnejšími zraneniami a početnými zlomeninami. Incident sa odohral v USA, na ceste Lake Mary Road v Arizone.
Martin Sarvaš
 Video: Vodič karavanu zrazil vo vysokej rýchlosti cyklistu a spôsobil hrozivý hromadný pád

Video z nehody je uvedené na konci príspevku.

Vodič karavanu spôsobil hrozivý pád skupiny amerických cyklistov počas jazdy na ceste Lake Mary Road v Arizone.

Karavan vo vysokej rýchlosti cez 50 km/h narazil bokom do Danea Wallacea, ktorý preletel cez bicykel a spôsobil pád ďalších cyklistov za ním.

Wallace utrpel početné zlomeniny vrátane zlomených stavcov v spodnej časti chrbtice, bedrovej kosti a viacnásobnú fraktúru lopatky, ktorú mu budú musieť operovať.

„Menej ma znepokojuje trest pre šoféra, skôr sa zaoberám diagnózou a prognózou mojich priateľov a tímových kolegov,“ vyjadril sa Dane Wallace.

„Keď schádzate týmto úsekom, idete rýchlosťou 50 – 70 km/h, podľa toho, o akú časť ide. Takže tam takmer držíte krok s premávkou. Zostávame v cyklistickom pruhu alebo čo najbližšie k nemu, jazdíme vedľa seba, ako zvyčajne, dvaja vedľa seba,“ opísal Wallace.

Ďalší jazdec si pri páde zlomil kľúčnu kosť, ktorú mu museli tiež operovať. Tretí hospitalizovaný jazdec bol prepustený z nemocnice so zlomeninou kľúčnej kosti a otrasom mozgu.

Ostatní cyklisti, ktorí skončili na zemi, utrpeli početné pomliaždeniny a popáleniny.

Okrem vážnejších i ľahších zranení sa pri hromadnom páde poškodili takmer všetkým jazdcom ich bicykle a ako uvádzajú v zbierke na GoFundMe, „poplatky za právne zastúpenie sa práve začínajú hromadiť“.

„Mám šťastie, že som stále tu. Ďakujem vám všetkým za vaše správy, lásku a podporu. Som nesmierne vďačný, že sme z toho všetci vyšli viac-menej v poriadku. Nakoniec som si zlomil lopatku na niekoľkých miestach a stavce v dolnej časti chrbta,“ napísal Dane Wallace k videu na svojom instagrame.

Video z nehody:

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu