Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 4. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo štvrtej etapy Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Kaden Groves (Alpecin-Deceuninck) vyhral prvý hromadný šprint na pretekoch Vuelta a España 2023 vo štvrtej etape v dojazde do kopca v prímorskom meste Tarragona.

Juan Sebastián Molano (UAE Emirates) rozbehol svoj šprint ako prvý a už to vyzeralo, že sa bude tešiť z víťazstva, keď ho tesne pred cieľom predbehol Groves, ktorý ideálne načasoval svoje rozhodujúce zrýchlenie. Na treťom mieste skočil Edward Theuns.

„Bola to extrémne tesná zákruta a nakoniec si myslím, že Marijn van den Berg a môj tímový kolega Robbe Ghys prebehli zákrutou naširoko a spadli, čo znamenalo, že pre Sebasa Molana a mňa zostala veľká medzera,“ povedal Groves.

„Sebas sa rozbehol úplne od začiatku a do cieľa zostávalo 350 metrov. Našťastie som bol dosť trpezlivý a dostatočne silný na to, aby som sa k nemu priblížil so 100 metrami do cieľa,“ dodal Kaden Groves.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu