Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Ľuboš Staňo vyhral 5. kolo SPDH na Malinôm Brde

Pri neúčasti slovenských reprezentantov v zjazde bol najrýchlejším pretekárom štartového poľa Ľuboš Staňo, najrýchlejšou ženou bola Vilma Gombalová.
Matúš Bušík
Ľuboš Staňo vyhral 5. kolo SPDH na Malinôm Brde

Slovenský pohár v zjazde pokračoval po zrušenom 4. kole vo Vrátnej v klasickej lokalite Malinô Brdo pri Ružomerku.

Najrýchlejší slovenskí pretekári Rasťo Baránek, Denis Kohút a Adam Rojček sa pretekov nezúčastnili. Denis si pred nejakým časom poranil rameno a Rasťo s Adamom sa účastnia reprezentačného kempu vo Francúzsku, ktorý slúži ako príprava na majstrovstvá Európy.

V Ružomberku sa tento rok pretekalo na suchu a trať bola výborne pripravená. Najviac sedela Ľubošovi Staňovi z tímu MTBIKER, ktorý dosiahol najrýchlejší čas v oboch meraných jazdách. Trať sa mu podarilo prejsť za 3:14,44 a jeho čas z finále bol zároveň najrýchlejším časom dňa.

Na druhom mieste za ním sa umiestnil český jazdec Vladimír Srněnský so stratou necelej sekundy. Tretí skončil jazdec tímu OKO Everywhere Racing Jakub Kalus, ktorý na víťaza stratil v cieli 4,54 sekundy.

Foto: Marek Morávik

V juniorskej kategórii si pódiové umiestnenia rozdelili zahraniční jazdci. Z prvenstva sa tešil Kryštof Húšť z Českej republiky, s časom 3:25,77. Na druhom mieste so stratou 6,35 sa umiestnil Dominik Scheithauer z Maďarska a tretí skončil Ďalší Čech Sebastián Vašek. Najrýchlejším Slovákom bol na 4. mieste Michael Mesarč so stratou  18,5 sekundy na víťaza.

Medzi najskúsenejšími jazdcami v kategórii masters bol najrýchlejším Marcel Vaško s časom 3:23,61. Na druhom mieste skončil v pretekoch Matúš Paulovič z tímu Bikegarage Nitra so stratou necelých 4,5 sekundy a tretím najrýchlejším jazdcom v cieli bol Pavol Magda z CK Stupava.

Foto: Marek Morávik

V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Vilma Gombalová z KRAPS Racing Team s časom 4:30,41. Pred druhou Zuzanou Brienikovou z Bajkula Bearider Bratislava mala v cieli náskok 24 sekúnd a tretia skončila Aneta Kamenská z z Adrenalin Bike Team.

Výbornú jazdu zajazdil vo finále Michal Hlobil z CK Stupava. Tá mu nakoniec vyniesla víťazstvo v kategórii kadeti, ale bol by aj 3. najrýchlejším v elitnej kategórii, s výsledným časom 3:18,19 min. Druhým najrýchlejším v tejto kategórii bol jeho tímový kolega Filip Obertáš, so stratou 14,27 sekundy a tretí skončil Filip Bubnič, taktiež z tímu CK Stupava.

V žiakoch svoju dominanciu potvrdil Richard Tandara z CTM Racing Team, s výborným časom 3:21,2. Druhým najrýchlejším bol Tibor Hittmann z Maďarska, so stratou necelých 20 sekúnd. Tretí skončil Nicholas Procházka z Českej republiky.

Kategóriu hobby vyhral Adam Ďuriš z KRAPS Racing Team s časom 3:29,11. Za sebou nechal trojicu pretekárov z tímu Bajky.sk Michala Valaštíka, Adriena Adama a Mareka Mlicha.

Kompletné výsledky pretekov si môžete pozrieť na stránke my.raceresults.com.

Posledné 6. kolo Slovenského pohára v zjazde je na programe 8. októbra 2023 v bikeparku Košútka.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu