Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel vyhral po neuveriteľnom výkone Majstrovstvá sveta, aj napriek pádu v závere

Van der Poel predviedol v závere krásne 22-kilometrové sólo, a aj napriek pádu 16,5 km pred koncom, prišiel do cieľa osamote s veľkým náskokom. Druhý skončil Wout van Aert a tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023. Foto: UCI

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023

 

  • Edinburgh → Glasgow
  • Dĺžka: 271 km
  • Prevýšenie: 2916 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 44,3 km/h
  • Víťaz: Mathieu van der Poel (Holandsko / Alpecin-Deceuninck)

Mathieu van der Poel pridal k svojim piatim titulom majstra sveta v cyklokrose ďalší – tentokrát v cestnej cyklistike. Na druhom mieste skončil Wout van Aert a tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar.

Van der Poel je prvým cyklistom, ktorý vyhral v jednom roku Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike aj cyklokrose, a okrem toho zvíťazil aj na dvoch monumentoch – Miláno – San Remo a Paríž-Roubaix.

Na 271 km dlhých pretekoch, ktoré viedli z Edinburghu a končili na mestských okruhoch v Glasgowe, predviedol Van der Poel neuveriteľný výkon a dúhový dres získal po dominantnom 22-kilometrovom sóle.

Po útoku Van der Poela ho v závere pretekov ho prenasledovala silná trojica pretekárov – Tadej Pogačar, Wout van Aert a Mads Pedersen.

Keď zostávalo do cieľa 16,5 km, došlo k dramatickému momentu, keď sa Mathieu van der Poel pošmykol na mokrej ceste v zákrute a nepríjemne spadol.

V tom čase však už mal 28-ročný Holanďan náskok okolo 40 sekúnd a pri páde síce utrpel odreniny a poškodila sa mu topánka, ale bicykel bol nepoškodený, a tak naň ihneď vysadol a pokračoval vo svojom sóle.

Pogačar, Van Aert a Pedersen síce spolupracovali, ale tempu Van der Poela na čele sa nedokázali vyrovnať ani po jeho páde.

Mathieu van der Poel prišiel osamote do cieľa s náskokom 1:37 minúty pred Van Aertom a v šprinte dvojice Pogačar – Pedersen získal bronzovú medailu Tadej Pogačar.

Slovenskí reprezentanti Peter Sagan a Matúš Štoček preteky nedokončili.

Výsledky Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu