Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel vyhral po neuveriteľnom výkone Majstrovstvá sveta, aj napriek pádu v závere

Van der Poel predviedol v závere krásne 22-kilometrové sólo, a aj napriek pádu 16,5 km pred koncom, prišiel do cieľa osamote s veľkým náskokom. Druhý skončil Wout van Aert a tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar.
Martin Sarvaš
Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023. Foto: UCI

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023

 

  • Edinburgh → Glasgow
  • Dĺžka: 271 km
  • Prevýšenie: 2916 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 44,3 km/h
  • Víťaz: Mathieu van der Poel (Holandsko / Alpecin-Deceuninck)

Mathieu van der Poel pridal k svojim piatim titulom majstra sveta v cyklokrose ďalší – tentokrát v cestnej cyklistike. Na druhom mieste skončil Wout van Aert a tretí prešiel cieľom Tadej Pogačar.

Van der Poel je prvým cyklistom, ktorý vyhral v jednom roku Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike aj cyklokrose, a okrem toho zvíťazil aj na dvoch monumentoch – Miláno – San Remo a Paríž-Roubaix.

Na 271 km dlhých pretekoch, ktoré viedli z Edinburghu a končili na mestských okruhoch v Glasgowe, predviedol Van der Poel neuveriteľný výkon a dúhový dres získal po dominantnom 22-kilometrovom sóle.

Po útoku Van der Poela ho v závere pretekov ho prenasledovala silná trojica pretekárov – Tadej Pogačar, Wout van Aert a Mads Pedersen.

Keď zostávalo do cieľa 16,5 km, došlo k dramatickému momentu, keď sa Mathieu van der Poel pošmykol na mokrej ceste v zákrute a nepríjemne spadol.

V tom čase však už mal 28-ročný Holanďan náskok okolo 40 sekúnd a pri páde síce utrpel odreniny a poškodila sa mu topánka, ale bicykel bol nepoškodený, a tak naň ihneď vysadol a pokračoval vo svojom sóle.

Pogačar, Van Aert a Pedersen síce spolupracovali, ale tempu Van der Poela na čele sa nedokázali vyrovnať ani po jeho páde.

Mathieu van der Poel prišiel osamote do cieľa s náskokom 1:37 minúty pred Van Aertom a v šprinte dvojice Pogačar – Pedersen získal bronzovú medailu Tadej Pogačar.

Slovenskí reprezentanti Peter Sagan a Matúš Štoček preteky nedokončili.

</p> <h3>Výsledky <strong>Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023</strong></h3> <p>

Aktuality

14:10
12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Zavrieť reklamu