Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Len 16-ročná Viktória Chladoňová skončila dvanásta po skvelom výkone na Majstrovstvách sveta

Majsterkou sveta junioriek sa stala v Glasgowe Francúzka Julie Bego, ktorá po útoku 21,6 km pred koncom išla na čele osamote. Druhá skončila Britka Cat Ferguson a tretia bola Holanďanka Fleur Moors.
Martin Sarvaš
Foto: Slovenský zväz cyklistiky / Matej Červenka

Slovenská reprezentantka v cestnej cyklistike Viktória Chladoňová predviedla skvelý výkon na pretekoch junioriek na Majstrovstvách sveta v Glasgowe a skončila na 12. mieste.

Chladoňová prišla do cieľa v malej 12-člennej skupine najväčších favoritiek, ktoré v závere prenasledovali líderku pretekov Julie Bego.

Viktória Chladoňová má ešte len 16 rokov a bola jedinou 16-ročnou pretekárkou v skupine favoritiek, pričom zvyšné cyklistky mali 17 alebo 18 rokov.

Juniorskou majsterkou sveta sa stala na mokrej, šmykľavej a technickej trati v Glasgowe 18-ročná Francúzka Julie Bego, ktorá po útoku 21,6 km pred koncom išla na čele osamote.

Druhá skončila Britka Cat Ferguson a tretia prešla cielom Holanďanka Fleur Moors.

„Od štartu boli preteky veľmi nervózne, štartovali sme úplne zo zadných pozícii a bolo ťažké dostať sa dopredu. Už v prvom kole sa to dosť vyselektovalo. Vo štvrtom kole, as v štvrtom kopci, sa naša skupina rozdelila na dve polovice a tak to zostalo až do cieľa,“ opísala Viktória Chladoňová.

„V poslednom kole nám začalo pršať, takže to bolo technicky náročnejšie, ale snažila som sa v čelnej skupine udržať a do cieľa som prišla na dvanástej pozícii. Som veľmi rada za tento výsledok, nakoľko to boli moje prvé majstrovstvá sveta na ceste. Vôbec som nevedela do čoho idem a cieľom bolo udržať sa v hlavnej skupine,“ dodala mladá slovenská cyklistka.

Terézia Ciriaková ani Anna Ržoncová preteky nedokončili, ale Ciriaková predviedla v úvodnej časti pretekov úctyhodný výkon a držala sa medzi vedúcimi pretekárkami, ale napokon tempo neudržala.

Výsledky Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023 – juniorky

Aktuality

18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu