Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Len 16-ročná Viktória Chladoňová skončila dvanásta po skvelom výkone na Majstrovstvách sveta

Majsterkou sveta junioriek sa stala v Glasgowe Francúzka Julie Bego, ktorá po útoku 21,6 km pred koncom išla na čele osamote. Druhá skončila Britka Cat Ferguson a tretia bola Holanďanka Fleur Moors.
Martin Sarvaš
Foto: Slovenský zväz cyklistiky / Matej Červenka

Slovenská reprezentantka v cestnej cyklistike Viktória Chladoňová predviedla skvelý výkon na pretekoch junioriek na Majstrovstvách sveta v Glasgowe a skončila na 12. mieste.

Chladoňová prišla do cieľa v malej 12-člennej skupine najväčších favoritiek, ktoré v závere prenasledovali líderku pretekov Julie Bego.

Viktória Chladoňová má ešte len 16 rokov a bola jedinou 16-ročnou pretekárkou v skupine favoritiek, pričom zvyšné cyklistky mali 17 alebo 18 rokov.

Juniorskou majsterkou sveta sa stala na mokrej, šmykľavej a technickej trati v Glasgowe 18-ročná Francúzka Julie Bego, ktorá po útoku 21,6 km pred koncom išla na čele osamote.

Druhá skončila Britka Cat Ferguson a tretia prešla cielom Holanďanka Fleur Moors.

„Od štartu boli preteky veľmi nervózne, štartovali sme úplne zo zadných pozícii a bolo ťažké dostať sa dopredu. Už v prvom kole sa to dosť vyselektovalo. Vo štvrtom kole, as v štvrtom kopci, sa naša skupina rozdelila na dve polovice a tak to zostalo až do cieľa,“ opísala Viktória Chladoňová.

„V poslednom kole nám začalo pršať, takže to bolo technicky náročnejšie, ale snažila som sa v čelnej skupine udržať a do cieľa som prišla na dvanástej pozícii. Som veľmi rada za tento výsledok, nakoľko to boli moje prvé majstrovstvá sveta na ceste. Vôbec som nevedela do čoho idem a cieľom bolo udržať sa v hlavnej skupine,“ dodala mladá slovenská cyklistka.

Terézia Ciriaková ani Anna Ržoncová preteky nedokončili, ale Ciriaková predviedla v úvodnej časti pretekov úctyhodný výkon a držala sa medzi vedúcimi pretekárkami, ale napokon tempo neudržala.

Výsledky Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, Glasgow 2023 – juniorky

Aktuality

12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Zavrieť reklamu