Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: 100 najlepších fotografií z Tour de France Femmes 2023

Víťazstvá, bolesť, emócie či nádherná príroda v spojení najväčšími a najkrajšími cyklistickými ženskými pretekmi na svete. Pozrite si najlepšie fotografie z Tour de France Femmes 2023.
Martin Sarvaš

Ženské preteky Tour de France Femmes 2023 priniesli skvelé súboje o etapy a krásne i smutné momenty.

Víťazkou sa stala Demi Vollering z tímu  SD-Worx, ktorý suverénne dominoval pretekom vďaka výkonom šprintérky Lotte Kopecky, ktorá mala oblečený žltý dres od výhry prvej etapy až po kráľovskú predposlednú etapu.

Keďže prvých šesť etáp malo kopcovitý alebo rovinatý profil, časové rozdiely najväčších favoritiek v celkovej klasifikácii neboli veľké a všetky pretekárky vedeli, že rozhodujúca bude horská siedma etapa s dojazdom a vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet.

Ešte v piatej etape sa však stalo niečo, s čím Demi Vollering určite nepočítala. Dostala totiž 20-sekundovú penalizáciu po tom, čo sa išla za tímovým autom po defekte, čo znamenalo pokles o päť priečok nižšie v celkovom hodnotení.

26-ročná Holanďanka však ukázala, že ju to psychicky ani fyzicky neoslabilo.

Demi Vollering zaútočila v stúpaní Col du Tourmalet 5,5 km pred cieľom a na jej zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto zo skupiny favoritiek. Vollering išla suverénne najrýchlejšie a vytvorila si časový náskok, ktorý jej viac než dosť stačil na to, aby sa stala víťazkou Tour de France Femmes.

 

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu