Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: 100 najlepších fotografií z Tour de France Femmes 2023

Víťazstvá, bolesť, emócie či nádherná príroda v spojení najväčšími a najkrajšími cyklistickými ženskými pretekmi na svete. Pozrite si najlepšie fotografie z Tour de France Femmes 2023.
Martin Sarvaš

Ženské preteky Tour de France Femmes 2023 priniesli skvelé súboje o etapy a krásne i smutné momenty.

Víťazkou sa stala Demi Vollering z tímu  SD-Worx, ktorý suverénne dominoval pretekom vďaka výkonom šprintérky Lotte Kopecky, ktorá mala oblečený žltý dres od výhry prvej etapy až po kráľovskú predposlednú etapu.

Keďže prvých šesť etáp malo kopcovitý alebo rovinatý profil, časové rozdiely najväčších favoritiek v celkovej klasifikácii neboli veľké a všetky pretekárky vedeli, že rozhodujúca bude horská siedma etapa s dojazdom a vrchole legendárneho stúpania Col du Tourmalet.

Ešte v piatej etape sa však stalo niečo, s čím Demi Vollering určite nepočítala. Dostala totiž 20-sekundovú penalizáciu po tom, čo sa išla za tímovým autom po defekte, čo znamenalo pokles o päť priečok nižšie v celkovom hodnotení.

26-ročná Holanďanka však ukázala, že ju to psychicky ani fyzicky neoslabilo.

Demi Vollering zaútočila v stúpaní Col du Tourmalet 5,5 km pred cieľom a na jej zrýchlenie nedokázal zareagovať nikto zo skupiny favoritiek. Vollering išla suverénne najrýchlejšie a vytvorila si časový náskok, ktorý jej viac než dosť stačil na to, aby sa stala víťazkou Tour de France Femmes.

 

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu