Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Kompletný program cyklistických Majstrovstiev sveta v Glasgowe 2023

Svetový šampionát sa uskutoční počas jedenástich dní v Škótsku od 3. do 13. augusta a Slovensko bude reprezentovať 44 cyklistov v 10 rôznych odvetviach a disciplínach.
Martin Sarvaš
Peter Sagan po zisku tretieho titulu majstra sveta v cestnej cyklistike. Foto: Archív Petra Sagana

Na cyklistických Majstrovstvách sveta v Glasgowe 2023 sa po prvýkrát v histórii bude bojovať o majstrovské tituly až v trinástich disciplínach.

Svetový šampionát sa uskutoční počas jedenástich dní v Škótsku od 3. do 13. augusta.

Do bojov o dúhové dresy zapojí celkovo 44 slovenských cyklistov v 10 rôznych odvetviach a disciplínach. Pozrite si zoznam všetkých 44 slovenských reprezentantov na cyklistických Majstrovstvách sveta v Glasgowe.

Ide o posledné majstrovstvá sveta, na ktorých sa zúčastní najúspešnejší slovenský cyklista Peter Sagan a bude štartovať nielen v cestných pretekoch, ale aj v horskej cyklistike.

Program cyklistických Majstrovstiev sveta v Glasgowe 2023

Cestná cyklistika

Cestné preteky s hromadným štartom

Sobota 5. augusta – Juniori
Nedeľa 6. augusta – Muži elite
Sobota 12. augusta – Muži U23
Nedeľa 13. augusta – Ženy U23 a Elite

Tímová časovka, zmiešaná štafeta

Utorok 8. augusta

Časovka jednotlivcov

Streda 9. augusta – Muži U23
Štvrtok 10. augusta – Juniorky & Ženy Elite
Piatok 11. augusta – Juniori & Muži Elite

Horská cyklistika – cross-country

Cross-Country Short Track

Utorok 8. augusta – Kvalifikácia
Štvrtok 10. augusta – Finále

Cross-country E-MTB

Streda 9. augusta

Cross-Country štafeta družstiev

Streda 9. augusta

Cross-Country XCO

Štvrtok 10. augusta – Juniori, juniorky
Piatok 11. augusta – U23 muži, ženy
Sobota 12. augusta – Elite muži, ženy

Cross-Country Maratón

Nedeľa 6. augusta

Horská cyklistika – zjazd

Štvrtok 3. augusta – Kvalifikácia
Piatok 4. augusta – Kvalifikácia a finále
Sobota 5. augusta – Finále

BMX Freestyle Flatland

Utorok 8. augusta – kvalifikácia
Streda 9. augusta – 1/2 finále
Štvrtok 10. augusta – finále

BMX Freestyle Park

Sobota 5. augusta – kvalifikácia
Nedeľa 6. augusta – 1/2 finále
Pondelok 7. augusta – finále

BMX Racing

BMX Racing Challenge

Nedeľa 6. augusta – streda 9. augusta

BMX Racing Championships

Sobota 12. augusta – kvalifikácia
Nedeľa 13. augusta – finále

Gran Fondo

Cestné preteky

Piatok 4. augusta

Časovka jednotlivcov

Pondelok 7. augusta

Sálová cyklistika

Krasojazda

Piatok 11. augusta – Kvalifikácia a finále
Sobota 12. augusta – Kvalifikácia a finále
Nedeľa 13. augusta – Kvalifikácia a finále

Bicyklebal

Piatok 11. augusta – Hry v skupinách
Sobota 12. augusta – Hry v skupinách
Nedeľa 13. augusta – Finále

Paracyklistika

Časovka jednotlivcov

Streda 9. augusta
Štvrtok 10. augusta

Cestné preteky

Piatok 11. augusta
Sobota 12. augusta

Tímová štafeta

Nedeľa 13. augusta

Dráhová cyklistika

Šprint

Sobota 5. augusta – Ženy a muži elite
Nedeľa 6. augusta – Ženy a muži elite
Pondelok 7. augusta – Ženy a muži elite
Utorok 8. augusta – Ženy elite
Streda 9. augusta – Ženy elite

Tímový šprint

Štvrtok 3. augusta – Ženy a muži elite
Piatok 4. augusta – Muži Elite
Utorok 8. augusta – šprint zmiešaných družstiev

Časovka

Štvrtok 3. augusta
Piatok 4. augusta
Sobota 5. augusta
Nedeľa 6. augusta
Pondelok 7. augusta
Utorok 8. augusta

Keirin

Sobota 5. augusta – kvalifikácia žien elite
Nedeľa 6. augusta – finále žien elite
Utorok 8. augusta – kvalifikácia mužov elite
Streda 9. augusta – finále mužskej elity

Stíhacie preteky

Streda 2. augusta
Štvrtok 3. augusta
Piatok 4. augusta
Sobota 5. augusta
Nedeľa 6. augusta
Pondelok 7. augusta
Utorok 8. augusta

Tímové stíhacie preteky

Štvrtok 3. augusta – kvalifikácia
Piatok 4. augusta – kvalifikácia
Sobota 5. augusta – finále

Bodovacie preteky

Utorok 8. augusta – Ženy elite
Streda 9. augusta – Muži elite

Madison

Pondelok 7. augusta – Ženy elite
Utorok 8. augusta – Muži Elite

Scratch

Štvrtok 3. augusta
Piatok 4. augusta
Sobota 5. augusta
Nedeľa 6. augusta
Pondelok 7. augusta
Utorok 8. augusta

Omnium

štvrtok 3. augusta
Piatok 4. augusta
Sobota 5. augusta
Nedeľa 6. augusta
Pondelok 7. augusta
Streda 9. augusta

Vyraďovacie preteky

Nedeľa 6. augusta – Ženy elite
Pondelok 7. augusta – Muži elite

Aktuality

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

09:30 Desaťkrát silnejší ako tramadol – UCI sa obáva rozšírenia lieku tapentadol v profesionálnom pelotóne.

Tapentadol je liek na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktorý účinkuje ako opioid a zároveň zvyšuje hladiny norepinefrínu v mozgu.

Zavrieť reklamu