Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Úžasné fotografie Tadeja Pogačara z Tour de France 2023

Vybrali sme 38 skvelých fotografií Tadeja Pogačara, ktorému sa síce nepodarilo získať tretí žltý dres, ale vyhral dve etapy a súťaž pre najlepšieho jazdca do 26 rokov.
Martin Sarvaš

Tadej Pogačar (UAE Emirates) síce nedosiahol na Tour de France to, po čom najviac túžil – žltý dres – ale aj napriek tomu sa mu podarilo prekonať jeden historický rekord.

24-ročný Pogačar totiž vyhral celkovú klasifikáciu v kategórii jazdcov do 26 rokov, čo znamená, že biely dres pre víťaza získal už štvrtý rok po sebe, čo sa ešte v histórii Tour nikomu nepodarilo.

Pri prvých dvoch výhrach však biely dres pre Pogačara nebol až taký podstatný, keďže na Tour 2020 a 2021 vyhral žltý dres pre celkového víťaza Tour.

Ešte do roku 2023 bol Pogačar na troch víťazstvách bieleho dresu, čo sa v minulosti podarilo len dvom pretekárom, Janovi Ullrichovi a Andymu Schleckovi.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu