Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Úžasné fotografie Tadeja Pogačara z Tour de France 2023

Vybrali sme 38 skvelých fotografií Tadeja Pogačara, ktorému sa síce nepodarilo získať tretí žltý dres, ale vyhral dve etapy a súťaž pre najlepšieho jazdca do 26 rokov.
Martin Sarvaš

Tadej Pogačar (UAE Emirates) síce nedosiahol na Tour de France to, po čom najviac túžil – žltý dres – ale aj napriek tomu sa mu podarilo prekonať jeden historický rekord.

24-ročný Pogačar totiž vyhral celkovú klasifikáciu v kategórii jazdcov do 26 rokov, čo znamená, že biely dres pre víťaza získal už štvrtý rok po sebe, čo sa ešte v histórii Tour nikomu nepodarilo.

Pri prvých dvoch výhrach však biely dres pre Pogačara nebol až taký podstatný, keďže na Tour 2020 a 2021 vyhral žltý dres pre celkového víťaza Tour.

Ešte do roku 2023 bol Pogačar na troch víťazstvách bieleho dresu, čo sa v minulosti podarilo len dvom pretekárom, Janovi Ullrichovi a Andymu Schleckovi.

Aktuality

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Včera 09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

Zavrieť reklamu