Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Daniel Varačka a Richard Tandara obsadili zhodne skvelé 2. miesto na pretekoch Propain Rookies Cup v Saalbachu

Propain Rookies Cup možno označiť ako európsky juniorský zjazdový pohár a Slovensko v ňom má pravidelné zastúpenie, tentokrát aj na pódiu.
Matúš Bušík
Daniel Varačka a Richard Tandara obsadili zhodne skvelé 2. miesto na pretekoch Propain Rookies Cup v Saalbachu

PROPAIN Rookies Cup v Saalbachu sa v tomto roku odjazdil v rámci GlemmRide Festivalu. Rakúska mekka horských bicyklov ponúka krásne prostredie a v uplynulý víkend hostilo viac než 300 juniorov z 21 európskych krajín.

Festival GlemmRide v Saalbach Hinterglemm patrí k tradičným podujatiam a jazdia sa tu disciplíny ako napríklad Slopestyle a Downhill. Účastníci môžu spoznávať okolité trate ako diváci, ale aj ako aktívni cyklisti. Úchvatná scenéria poskytuje dokonalú kulisu najmä v letnom počasí.

O obľúbenosti festivalu svedčí aj fakt, že v uplynulom týždni bolo na tratiach v Saalbachu naozaj obrovské množstvo slovenských jazdcov a nielen juniorov. V programe podujatia boli spoločné jazdy s hviezdami MTB ako napríklad Fabio Wibmer alebo Vali Höll.

Ako sa darilo našim juniorom na zjazdových pretekoch v rámci PROPAIN Rookies Cup?

V kategórii Open Junior U19 zajazdil Daniel Varačka z Kellys Factory Team vynikajúce druhé miesto, vďaka výslednému času 03:56.769. Na víťaza Lennoxa Meschede stratil v cieli necelých 2,5 sekundy.

Daniel Varačka na svojom Instagrame uviedol: „Trať bola celkom pekná, rýchla – klasická bikeparková trať. Veľa zákrut, občas kamene a korene. Finálová jazda dala zabrať, ale vyšla mi podľa predstáv. Budúci víkend nás čaká druhé kolo IXS Downhill Cup v Semmeringu.“

Rovnako vynikajúci výsledok a skvelé druhé miesto sa podarilo získať aj Richardovi Tandarovi z tímu CTM Racing. Ten štartoval v kategórii U15 a dosiahol výsledný čas 3:57,294 a na víťazstvo mu chýbalo niečo málo cez sekundu. Víťazom tejto kategórie sa stal Lois Eller z Nemecka.

Ten po pretekoch uviedol: „Trať v Saalbachu bola rýchla, prašná a rozbitá. V semifinále som skončil na 5. mieste, takže som musel pridať. To sa podarilo a stačilo to na 2. miesto, za ktoré som naozaj rád. Nabudúce verím v ešte lepší výsledok.“

V top 10 tejto kategórie sa umiestnil aj pretekár tímu CK Stupava Juraj Janešík s výsledným časom 4:15,650.

V kategórii U17 nás v pretekoch reprezentovali Filip Obertáš, Michal Hlobil a Daniel Pikan z tímu CK Stupava. Najlepší čas a výsledné 10. miesto si vyjazdil Filip Obertáš – 4:06,997 a na víťaza stratil necelých 10 sekúnd. Michal Hlobil skončil 17. a Daniel Pikan 25.

Chalanom Gratulujeme!

Kompletné výsledky nájdete na stránke rookiescup.bike.

 

Aktuality

Včera 18:19 Nový Trek Top Fuel Gen 4 má aktualizovanú geometriu a vylepšenú kinematiku, navyše z neho môže byť mullet.

Modelový ročník Trek Top Fuel 2025 Gen 4 je skôr prepracovaným modelom tretej generácie než prevratnou novinkou v ponuke výrobcu. Ponúka však niektoré vylepšenia, ktoré možno oceníte.

Včera 15:58 Tadej Pogačar prekonal na Tour de France ďalší historický rekord šialeným výkonom v stúpaní Plateau de Beille.

Rekord Marca Pantaniho z roku 1998 prekonal o tri a pol minúty. V 15,8-kilometrovom stúpaní s prevýšením 1235 metrov mal za necelých 40 minút neuveriteľne vysoký priemerný výkon 6.98 ᵉW/Kg resp. 460 wattov.

Včera 15:54 Richard Tandara skončil na výbornom 2. mieste v medzinárodných zjazdových pretekoch v Saalbachu.

Propain Rookies Cup pokračoval svojím tretím kolom, ktoré sa uskutočnilo v rakúskom Saalbachu. Ide o medzinárodné preteky, ktoré lákajú množstvo mladých jazdcov a dá sa povedať, že sa tu stretávajú budúci elitní jazdci svetového pohára v zjazde.

Včera 14:07 Fotogaléria: Najlepšie momenty 15. etapy Tour de France 2024.

Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour tretím etapovým víťazstvom. Pozrite si skvelé fotografie z pätnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 12:36 Rasťo Baránek vyhral zjazdové preteky v poľskej Czarnej Góre.

Preteky boli zaradené do seriálu českého pohára a odjazdili sa na náročnej zjazdovej trati s premenlivými podmienkami.

Zavrieť reklamu