Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Daniel Varačka a Richard Tandara obsadili zhodne skvelé 2. miesto na pretekoch Propain Rookies Cup v Saalbachu

Propain Rookies Cup možno označiť ako európsky juniorský zjazdový pohár a Slovensko v ňom má pravidelné zastúpenie, tentokrát aj na pódiu.
Matúš Bušík
Daniel Varačka a Richard Tandara obsadili zhodne skvelé 2. miesto na pretekoch Propain Rookies Cup v Saalbachu

PROPAIN Rookies Cup v Saalbachu sa v tomto roku odjazdil v rámci GlemmRide Festivalu. Rakúska mekka horských bicyklov ponúka krásne prostredie a v uplynulý víkend hostilo viac než 300 juniorov z 21 európskych krajín.

Festival GlemmRide v Saalbach Hinterglemm patrí k tradičným podujatiam a jazdia sa tu disciplíny ako napríklad Slopestyle a Downhill. Účastníci môžu spoznávať okolité trate ako diváci, ale aj ako aktívni cyklisti. Úchvatná scenéria poskytuje dokonalú kulisu najmä v letnom počasí.

O obľúbenosti festivalu svedčí aj fakt, že v uplynulom týždni bolo na tratiach v Saalbachu naozaj obrovské množstvo slovenských jazdcov a nielen juniorov. V programe podujatia boli spoločné jazdy s hviezdami MTB ako napríklad Fabio Wibmer alebo Vali Höll.

Ako sa darilo našim juniorom na zjazdových pretekoch v rámci PROPAIN Rookies Cup?

V kategórii Open Junior U19 zajazdil Daniel Varačka z Kellys Factory Team vynikajúce druhé miesto, vďaka výslednému času 03:56.769. Na víťaza Lennoxa Meschede stratil v cieli necelých 2,5 sekundy.

Daniel Varačka na svojom Instagrame uviedol: „Trať bola celkom pekná, rýchla – klasická bikeparková trať. Veľa zákrut, občas kamene a korene. Finálová jazda dala zabrať, ale vyšla mi podľa predstáv. Budúci víkend nás čaká druhé kolo IXS Downhill Cup v Semmeringu.“

Rovnako vynikajúci výsledok a skvelé druhé miesto sa podarilo získať aj Richardovi Tandarovi z tímu CTM Racing. Ten štartoval v kategórii U15 a dosiahol výsledný čas 3:57,294 a na víťazstvo mu chýbalo niečo málo cez sekundu. Víťazom tejto kategórie sa stal Lois Eller z Nemecka.

Ten po pretekoch uviedol: „Trať v Saalbachu bola rýchla, prašná a rozbitá. V semifinále som skončil na 5. mieste, takže som musel pridať. To sa podarilo a stačilo to na 2. miesto, za ktoré som naozaj rád. Nabudúce verím v ešte lepší výsledok.“

V top 10 tejto kategórie sa umiestnil aj pretekár tímu CK Stupava Juraj Janešík s výsledným časom 4:15,650.

V kategórii U17 nás v pretekoch reprezentovali Filip Obertáš, Michal Hlobil a Daniel Pikan z tímu CK Stupava. Najlepší čas a výsledné 10. miesto si vyjazdil Filip Obertáš – 4:06,997 a na víťaza stratil necelých 10 sekúnd. Michal Hlobil skončil 17. a Daniel Pikan 25.

Chalanom Gratulujeme!

Kompletné výsledky nájdete na stránke rookiescup.bike.

 

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu