Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Cestné

Tom Pidcock dosiahol rekordný čas na legendárnom stúpaní Puy de Dôme

Pidcock prešiel 13 km stúpanie s prevýšením 980 metrov s priemernou rýchlosťou 22,2 km/h.
Martin Sarvaš
Tom Pidcock dosiahol rekordný čas na legendárnom stúpaní Puy de Dôme

Foto: Ineos Grenadiers / @ChrisAuldPhoto

Tom Pidcock síce nevyhral deviatu etapu na Tour de France s dojazdom na legendárnom stúpaní Puy de Dôme, ale v záverečnom stúpaní sa mu podarilo až takmer do cieľa udržať tempo v skupine favoritov celkového hodnotenia.

Pidcock dosiahol na Puy de Dôme najrýchlejší čas na Strave a získal „korunku“ za KOM (King of the Mountain). Vďaka skvelému výkonu sa dokonca posunul v celkovom hodnotení o dve priečky vyššie, na siedme miesto, so stratou 5:26 minúty na Vingegaarda.

Segment stúpania Puy de Dôme na Strave má dĺžku 12,9 km, prevýšenie 980 metrov a priemerný sklon 7,6 %.

Tom Pidcock dosiahol v tomto segmente priemernú rýchlosť 22,2 km/h a stúpanie prešiel v rekordnom čase 34:53 minúty. Druhý najlepší čas má Sepp Kuss a tretí je Louis Meintjes.

Najlepší čas mal ešte donedávna bývalý profesionálny cyklista Boris Orlhac, no Pidcock ho prekonal s výrazným rozdielom o 8 a pol minúty.

Z deviatej etapy však nezdieľal na svojej Strave aktivitu Tadej Pogačar, ktorý by mal ešte lepší čas o necelú minútu.

Víťaz etapy Michael Woods má na Strave o 4 minúty pomalší čas ako Pidcock, no keďže išiel v úniku, jeho výkon mu stačil na to, aby prešiel cieľom ako prvý.

Najlepším jazdcom v segmente Puy de Dôme, ktorý zdieľal aj dáta o výkone, je Emanuel Buchmann s piatym najlepším časom, a s časom 36:28 min si udržal priemerný výkon 368 wattov.

Clément Berthet zdieľa na svojej Strave aj údaje o výkone aj srdcovej frekvencii a so siedmym najlepším časom (39:51 min) mal v stúpaní priemerný výkon 366 wattov a priemerný tep 167 bpm.

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu