Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Tom Pidcock dosiahol rekordný čas na legendárnom stúpaní Puy de Dôme

Pidcock prešiel 13 km stúpanie s prevýšením 980 metrov s priemernou rýchlosťou 22,2 km/h.
Martin Sarvaš
Tom Pidcock dosiahol rekordný čas na legendárnom stúpaní Puy de Dôme

Foto: Ineos Grenadiers / @ChrisAuldPhoto

Tom Pidcock síce nevyhral deviatu etapu na Tour de France s dojazdom na legendárnom stúpaní Puy de Dôme, ale v záverečnom stúpaní sa mu podarilo až takmer do cieľa udržať tempo v skupine favoritov celkového hodnotenia.

Pidcock dosiahol na Puy de Dôme najrýchlejší čas na Strave a získal „korunku“ za KOM (King of the Mountain). Vďaka skvelému výkonu sa dokonca posunul v celkovom hodnotení o dve priečky vyššie, na siedme miesto, so stratou 5:26 minúty na Vingegaarda.

Segment stúpania Puy de Dôme na Strave má dĺžku 12,9 km, prevýšenie 980 metrov a priemerný sklon 7,6 %.

Tom Pidcock dosiahol v tomto segmente priemernú rýchlosť 22,2 km/h a stúpanie prešiel v rekordnom čase 34:53 minúty. Druhý najlepší čas má Sepp Kuss a tretí je Louis Meintjes.

Najlepší čas mal ešte donedávna bývalý profesionálny cyklista Boris Orlhac, no Pidcock ho prekonal s výrazným rozdielom o 8 a pol minúty.

Z deviatej etapy však nezdieľal na svojej Strave aktivitu Tadej Pogačar, ktorý by mal ešte lepší čas o necelú minútu.

Víťaz etapy Michael Woods má na Strave o 4 minúty pomalší čas ako Pidcock, no keďže išiel v úniku, jeho výkon mu stačil na to, aby prešiel cieľom ako prvý.

Najlepším jazdcom v segmente Puy de Dôme, ktorý zdieľal aj dáta o výkone, je Emanuel Buchmann s piatym najlepším časom, a s časom 36:28 min si udržal priemerný výkon 368 wattov.

Clément Berthet zdieľa na svojej Strave aj údaje o výkone aj srdcovej frekvencii a so siedmym najlepším časom (39:51 min) mal v stúpaní priemerný výkon 366 wattov a priemerný tep 167 bpm.

Aktuality

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Včera 10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Zavrieť reklamu