Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Tadej Pogačar prekonal rekordný čas na Tourmalete, v zjazde boli najrýchlejší O’Connor a Pidcock

Legendárne 15,2 km dlhé pyrenejské stúpanie Tourmalet s priemerným sklonom 7,6% a prevýšením 1374 metrov zdolal Pogačar v najlepšom čase 41:43 minúty s priemernou rýchlosťou 22 km/h.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar prekonal rekordný čas na Tourmalete, v zjazde boli najrýchlejší O’Connor a Pidcock

6. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O. / Charly Lopez

Počas horskej šiestej etapy Tour de France 2023 mali pretekári na trase aj legendárne pyrenejské stúpanie Tourmalet.

V 15-kilometrovom stúpaní udávali vysoké tempo v pelotóne jazdci tímu Jumbo-Visma a v závere ešte zrýchlil Jonas Vingegaard, s ktorým dokázal udržať tempo len Tadej Pogačar.

Keďže Vingegaard nezdieľa svojej aktivity v aplikácii Strava, rekordný čas (KOM) získal Tadej Pogačar. Druhý v rebríčku je Sepp Kuss a tretí je Romain Bardet.

Segment stúpania Tourmalet má dĺžku 15,2 km, priemerný sklon 7,6 % a prevýšenie 1374 metrov. Podľa Pogačarovej aktivity na Strave zdolal Tourmalet v čase 41:43 minúty a s priemernou rýchlosťou 22 km/h.

Najrýchlejší jazdec na Tourmalete, ktorý zdieľa na Strave aj svoje dáta o výkone a srdcovom tepe, bol tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Steff Cras.

Cras bol o minútu pomalší ako Pogačar, mal priemernú rýchlosť 21 km/h, priemerný výkon 349 wattov a priemerný tep 171 bpm. Tieto údaje len potvrdzujú, aký šialený výkon museli podávať Pogačar a Vingaard na Tourmalete.

Rekordný čas však nebol prekonaný na Tourmalete len v jazde do kopca, ale aj v zjazde.

Segment zjazdu z Tourmaletu do Luz-Saint-Sauveur má necelých 19 km, priemerný sklon 7,3 % a rovnaké prevýšenie ako v stúpaní 1374 metrov.

Po minuloročnom šialenom zjazde Toma Pidcocka pred jeho víťazstvom etapy na  vrchole legendárneho L’Alpe d’Huez je jasné, že mladý Brit je jedným z najlepších (cestných) zjazdárov na svete.

Je teda trochu prekvapením, že Pidcock nebol v zjazde najrýchlejší. S časom 16:06 minúty a priemernou rýchlosťou 70,6 km/h bol v zjazde najrýchlejší Ben O’Connor a hneď za ním je Tom Pidcock, ktorý má len o tri sekundy pomalší čas.

Ben O’Connor aj Tom Pidcock dosahovali viackrát v zjazde rýchlosť cez 90 km/h.

Aktuality

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Zavrieť reklamu