Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar prekonal rekordný čas na Tourmalete, v zjazde boli najrýchlejší O’Connor a Pidcock

Legendárne 15,2 km dlhé pyrenejské stúpanie Tourmalet s priemerným sklonom 7,6% a prevýšením 1374 metrov zdolal Pogačar v najlepšom čase 41:43 minúty s priemernou rýchlosťou 22 km/h.
Martin Sarvaš
Tadej Pogačar prekonal rekordný čas na Tourmalete, v zjazde boli najrýchlejší O’Connor a Pidcock

6. etapa Tour de France 2023. Foto: A.S.O. / Charly Lopez

Počas horskej šiestej etapy Tour de France 2023 mali pretekári na trase aj legendárne pyrenejské stúpanie Tourmalet.

V 15-kilometrovom stúpaní udávali vysoké tempo v pelotóne jazdci tímu Jumbo-Visma a v závere ešte zrýchlil Jonas Vingegaard, s ktorým dokázal udržať tempo len Tadej Pogačar.

Keďže Vingegaard nezdieľa svojej aktivity v aplikácii Strava, rekordný čas (KOM) získal Tadej Pogačar. Druhý v rebríčku je Sepp Kuss a tretí je Romain Bardet.

Segment stúpania Tourmalet má dĺžku 15,2 km, priemerný sklon 7,6 % a prevýšenie 1374 metrov. Podľa Pogačarovej aktivity na Strave zdolal Tourmalet v čase 41:43 minúty a s priemernou rýchlosťou 22 km/h.

Najrýchlejší jazdec na Tourmalete, ktorý zdieľa na Strave aj svoje dáta o výkone a srdcovom tepe, bol tímový kolega Petra Sagana z TotalEnergies Steff Cras.

Cras bol o minútu pomalší ako Pogačar, mal priemernú rýchlosť 21 km/h, priemerný výkon 349 wattov a priemerný tep 171 bpm. Tieto údaje len potvrdzujú, aký šialený výkon museli podávať Pogačar a Vingaard na Tourmalete.

Rekordný čas však nebol prekonaný na Tourmalete len v jazde do kopca, ale aj v zjazde.

Segment zjazdu z Tourmaletu do Luz-Saint-Sauveur má necelých 19 km, priemerný sklon 7,3 % a rovnaké prevýšenie ako v stúpaní 1374 metrov.

Po minuloročnom šialenom zjazde Toma Pidcocka pred jeho víťazstvom etapy na  vrchole legendárneho L’Alpe d’Huez je jasné, že mladý Brit je jedným z najlepších (cestných) zjazdárov na svete.

Je teda trochu prekvapením, že Pidcock nebol v zjazde najrýchlejší. S časom 16:06 minúty a priemernou rýchlosťou 70,6 km/h bol v zjazde najrýchlejší Ben O’Connor a hneď za ním je Tom Pidcock, ktorý má len o tri sekundy pomalší čas.

Ben O’Connor aj Tom Pidcock dosahovali viackrát v zjazde rýchlosť cez 90 km/h.

Aktuality

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Včera 13:39 Fotogaléria: Ako Tom Pidcock vyhral oboje preteky horského Svetového pohára v Crans Montana len pár dni pred štartom na Tour de France.

Na pretekoch XCC sa prebojoval z posledného miesta na prvé a v disciplíne XCO dosiahol suverénne víťazstvo po sóle na šiestich z celkovo siedmich okruhov.

Včera 11:35 Len 23-ročnému Andreovi Piccolovi našli na letisku dopingové látky. Tím EF s ním ihneď ukončil zmluvu.

„Priniesol som štyri lieky z Kolumbie, ktoré nechcem menovať, ale chcem za to prevziať zodpovednosť… Našli ich a zhabali na letisku,“ napísal Piccolo šéfovi tímu EF Education-EasyPost.

Zavrieť reklamu