Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 19. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z 19. etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) vyhral z úniku 19. etapu Tour de France 2023, keď v záverečnom extrémne tesnom šprinte porazil Kaspera Asgreena (Soudal-QuickStep), ktorý skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľovou čiarou Ben O’Connor (AG2R Citroën), ktorému nevyšiel útok 500 metrov pred cieľom.

Kopcovitá etapa s dĺžkou 172,8 km a prevýšením 1934 m bola s priemernou rýchlosťou víťaza 49,1 km/h doposiaľ najrýchlejšou na Tour 2023 a celkovo piata najrýchlejšia v histórii pretekov. Trojica v úniku si dokonca dokázala v záverečných 30 km etapy udržať rýchlosť 52 km/h, vďaka čomu ich nedobehla silná skupina za nimi.

Po predošlých etapových triumfoch Pella Bilbaa a Wouta Poelsa pripísal Mohorič už tretie víťazstvo na Tour pre tím Bahrain – Victorious.

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu