Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty z kráľovskej 17. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo 17. etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

V dlhom a náročnom stúpaní Col de la Loze sa podarilo lídrovi Tour de France Jonasovi Vingegaardovi (Jumbo-Visma) definitívne zlomiť Tadeja Pogačara (UAE Emirates), ktorý 15,5 km pred cieľom nedokázal udržať vysoké tempo jazdcov tímu Ineos Grenadiers.

Keď Pogačar začal zaostávať, Vingegaard zrýchlil spolu Seppom Kussom a z úniku pomohli lídrovi Jumbo-Visma najprv Tiesj Benoot a pred vrcholom Col de la Loze ho čakal aj Wilco Kelderman. Vingegaarda na pár sekúnd ešte zdržala pokazená motorka, ktorá spolu s autom organizátorov zablokovala cestu.

Pogačar sa zatiaľ v stúpaní viditeľne trápil, a keď sa Vingegaard dostal na vrchol Col de la Loze, strácal už viac ako štyri a pol minúty.

Vingegaard napokon prišiel do cieľa štvrtý a Tadej Pogačar zaostal za lídrom Tour de France o 5 minút a 45 sekúnd. Pogačar je síce stále na druhom mieste v celkovej klasifikácii, ale náskok Jonasa Vingegaarda sa po kráľovskej etape navýšil na 7:35 minúty.

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu