Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Jonas Vingegaard definitívne zlomil Pogačara v kráľovskej etape Tour de France, z úniku vyhral Felix Gall

Tadej Pogačar neudržal tempo v záverečnom stúpaní Col de la Loze, ktoré využil Felix Gall 13 km pred cieľom na rozhodujúci útok z úniku. Na druhom mieste skončil Simon Yates a tretí prešiel cieľom Pello Bilbao. Pogačar prišiel do cieľa až sedem a pol minúty za víťazom.
Martin Sarvaš
Jonas Vingegaard definitívne zlomil Pogačara v kráľovskej etape Tour de France, z úniku vyhral Felix Gall

Jonas Vingegaard na Tour de France 2023. Foto: A.S.O./Pauline Ballet

17. etapa Tour de France 2023

 

  • Saint-Gervais Mont-Blanc → Courchevel
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 165,7 km
  • Prevýšenie: 5399 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 34,4 km/h
  • Víťaz: Felix Gall (AG2R Citroën)

Felix Gall (AG2R Citroën) sa stal víťazom kráľovskej 17. etapy Tour de France 2023, keď ideálne načasoval svoj rozhodujúci útok v záverečnom stúpaní Col de la Loze, keď zostávalo 13 km do cieľa.

Simon Yates (Jayco-AlUla) sa ako jediný snažil dobehnúť osamoteného Galla, ale rakúsky pretekár si dokázal udržať dostatočný náskok až do cieľa. S. Yates skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľom Pello Bilbao.

V dlhom a náročnom stúpaní Col de la Loze sa podarilo lídrovi Tour de France Jonasovi Vingegaardovi (Jumbo-Visma) definitívne zlomiť Tadeja Pogačara (UAE Emirates), ktorý 15,5 km pred cieľom nedokázal udržať vysoké tempo jazdcov tímu Ineos Grenadiers.

Keď Pogačar začal zaostávať, Vingegaard zrýchlil spolu Seppom Kussom a z úniku pomohli lídrovi Jumbo-Visma najprv Tiesj Benoot a pred vrcholom Col de la Loze ho čakal aj Wilco Kelderman. Vingegaarda na pár sekúnd ešte zdržala pokazená motorka, ktorá spolu s autom organizátorov zablokovala cestu.

Pogačar sa zatiaľ v stúpaní viditeľne trápil, a keď sa Vingegaard dostal na vrchol Col de la Loze, strácal už viac ako štyri a pol minúty.

Vingegaard napokon prišiel do cieľa štvrtý a Tadej Pogačar zaostal za lídrom Tour de France o 5 minút a 45 sekúnd. Pogačar je síce stále na druhom mieste v celkovej klasifikácii, ale náskok Jonasa Vingegaarda sa po kráľovskej etape navýšil na 7:35 minúty.

Tretí je aj naďalej Adam Yates (UAE Emirates, +10:45 min) a štvrtý Carlos Rodríguez (Ineos Grenadiers, +12:01 min).

V celkovom hodnotení zaznamenal výrazný posun Simon Yates, ktorý postúpil o tri priečky vyššie na piate miesto so stratou 12:19 min.

Záverečný kilometer 17. etapy Tour de France 2023

Výsledky 17. etapy Tour de France 2023

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu