Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jonas Vingegaard definitívne zlomil Pogačara v kráľovskej etape Tour de France, z úniku vyhral Felix Gall

Tadej Pogačar neudržal tempo v záverečnom stúpaní Col de la Loze, ktoré využil Felix Gall 13 km pred cieľom na rozhodujúci útok z úniku. Na druhom mieste skončil Simon Yates a tretí prešiel cieľom Pello Bilbao. Pogačar prišiel do cieľa až sedem a pol minúty za víťazom.
Martin Sarvaš
Jonas Vingegaard definitívne zlomil Pogačara v kráľovskej etape Tour de France, z úniku vyhral Felix Gall

Jonas Vingegaard na Tour de France 2023. Foto: A.S.O./Pauline Ballet

17. etapa Tour de France 2023

 

  • Saint-Gervais Mont-Blanc → Courchevel
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 165,7 km
  • Prevýšenie: 5399 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 34,4 km/h
  • Víťaz: Felix Gall (AG2R Citroën)

Felix Gall (AG2R Citroën) sa stal víťazom kráľovskej 17. etapy Tour de France 2023, keď ideálne načasoval svoj rozhodujúci útok v záverečnom stúpaní Col de la Loze, keď zostávalo 13 km do cieľa.

Simon Yates (Jayco-AlUla) sa ako jediný snažil dobehnúť osamoteného Galla, ale rakúsky pretekár si dokázal udržať dostatočný náskok až do cieľa. S. Yates skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľom Pello Bilbao.

V dlhom a náročnom stúpaní Col de la Loze sa podarilo lídrovi Tour de France Jonasovi Vingegaardovi (Jumbo-Visma) definitívne zlomiť Tadeja Pogačara (UAE Emirates), ktorý 15,5 km pred cieľom nedokázal udržať vysoké tempo jazdcov tímu Ineos Grenadiers.

Keď Pogačar začal zaostávať, Vingegaard zrýchlil spolu Seppom Kussom a z úniku pomohli lídrovi Jumbo-Visma najprv Tiesj Benoot a pred vrcholom Col de la Loze ho čakal aj Wilco Kelderman. Vingegaarda na pár sekúnd ešte zdržala pokazená motorka, ktorá spolu s autom organizátorov zablokovala cestu.

Pogačar sa zatiaľ v stúpaní viditeľne trápil, a keď sa Vingegaard dostal na vrchol Col de la Loze, strácal už viac ako štyri a pol minúty.

Vingegaard napokon prišiel do cieľa štvrtý a Tadej Pogačar zaostal za lídrom Tour de France o 5 minút a 45 sekúnd. Pogačar je síce stále na druhom mieste v celkovej klasifikácii, ale náskok Jonasa Vingegaarda sa po kráľovskej etape navýšil na 7:35 minúty.

Tretí je aj naďalej Adam Yates (UAE Emirates, +10:45 min) a štvrtý Carlos Rodríguez (Ineos Grenadiers, +12:01 min).

V celkovom hodnotení zaznamenal výrazný posun Simon Yates, ktorý postúpil o tri priečky vyššie na piate miesto so stratou 12:19 min.

</p> <h3>Záverečný kilometer 17. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 17. etapy Tour de France 2023</h3> <p>

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu