Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 7. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie zo siedmej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck) vyhral v šprinte siedmu etapu Tour de France 2023. Na druhom mieste skončil Mark Cavendish (Astana Qazaqstan) a tretí bol Biniam Girmay (Intermarché-Circus-Wanty).

V záverečnej stovke pred cieľom bol na čele Mark Cavendish, ktorý však neudržal rýchlosť a Philipsen ho pred cieľovou čiarou predbehol.

Ak by Cavendish vyhral, zlomil by rekord v počte víťazných etáp na Tour de France (34), o ktorý sa momentálne delí s Eddym Merckxom.

Na tohtoročnej Tour sa končili hromadným šprintom zatiaľ tri etapy a všetky tri vyhral Jasper Philipsen.

Peter Sagan v závere opäť prišiel o dobrú pozíciu, do šprintu sa nezapojil a skončil na 17. mieste.

Aktuality

14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Zavrieť reklamu