Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 5. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z piatej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Jay Hindley vyhral po 20 km sóle prvú horskú etapu Tour de France 2023 a získal výrazný náskok pred Jonasom Vingegaardom aj Tadejom Pogačarom.

Pre 27-ročného Austrálčana je to prvé etapové víťazstvo na Tour de France.

Rozhodujúci moment prišiel v záverečnom stúpaní prvej kategórie Col de Marie Blanque (7,7 km / 8,6 %), v ktorom zaútočil Felix Gall a pripojil sa k nemu Hindley. V záverečnej časti posledného stúpania Hindley zrýchlil, keď zostávalo do cieľa 20 km a od tohto momentu išiel na čele osamote.

Stúpanie Col de Marie Blanque využil na útok aj Jonas Vingegaard, ktorému sa podarilo vzdialiť sa od Tadeja Pogačara. Jay Hindley mal na vrchole Col de Marie Blanque náskok 1:13 min na Vingegaarda, ktorý si v stúpaní vytvoril 30-sekundový náskok pred Pogačarom.

Nasledoval 7-kilometrový rovinatý dojazd do cieľa v meste Laruns, v ktorom si Jay Hindley udržal vysoké tempo a do cieľa prišiel po necelých štyroch hodinách osamote.

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu