Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 5. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z piatej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Jay Hindley vyhral po 20 km sóle prvú horskú etapu Tour de France 2023 a získal výrazný náskok pred Jonasom Vingegaardom aj Tadejom Pogačarom.

Pre 27-ročného Austrálčana je to prvé etapové víťazstvo na Tour de France.

Rozhodujúci moment prišiel v záverečnom stúpaní prvej kategórie Col de Marie Blanque (7,7 km / 8,6 %), v ktorom zaútočil Felix Gall a pripojil sa k nemu Hindley. V záverečnej časti posledného stúpania Hindley zrýchlil, keď zostávalo do cieľa 20 km a od tohto momentu išiel na čele osamote.

Stúpanie Col de Marie Blanque využil na útok aj Jonas Vingegaard, ktorému sa podarilo vzdialiť sa od Tadeja Pogačara. Jay Hindley mal na vrchole Col de Marie Blanque náskok 1:13 min na Vingegaarda, ktorý si v stúpaní vytvoril 30-sekundový náskok pred Pogačarom.

Nasledoval 7-kilometrový rovinatý dojazd do cieľa v meste Laruns, v ktorom si Jay Hindley udržal vysoké tempo a do cieľa prišiel po necelých štyroch hodinách osamote.

Aktuality

09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Včera 17:15 Janka Keseg Števková a Jakub Jenčuš vyhrali najdlhšiu 80 km trať v rámci Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón (výsledky+galéria).

Predposledný septembrový víkend bola Bratislava dejiskom jedného z najpopulárnejších slovenských MTB maratónov.

Včera 15:07 Simona Kuchyňková vyhrala posledné kolo Českej Enduroséria a stala sa jej celkovou víťazkou.

Česká Enduroserie mala cez víkend na programe svoje posledné kolo v roku 2023 a to aj so slovenskou účasťou.

Včera 11:27 Wout van Aert má zmiešané pocity po zisku trinásteho striebra na majstrovstvách.

29-ročný Belgičan skončil počas svojej kariéry už 13-krát na druhom mieste na svetovom resp. európskom šampionáte i olympiáde. Tento rok získal striebro na majstrovstvách sveta v cyklokrose aj v cestnej cyklistike, pričom v oboch prípadoch ho predbehol Mathieu van der Poel.

Zavrieť reklamu