Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Matej Mohorič porazil v extrémne tesnom šprinte Asgreena a vyhral najrýchlejšiu etapu Tour de France 2023

Kasper Asgreen skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľovou čiarou Ben O'Connor.
Martin Sarvaš
Matej Mohorič porazil v extrémne tesnom šprinte Asgreena a vyhral najrýchlejšiu etapu Tour de France 2023

Foto: A.S.O.

19. etapa Tour de France 2023

 

  • Moirans-en-Montagne → Poligny
  • Profil: kopcovitá
  • Dĺžka: 172,8 km
  • Prevýšenie: 1934 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 49,1 km/h
  • Víťaz: Matej Mohorič (Bahrain – Victorious)

Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) vyhral z úniku 19. etapu Tour de France 2023, keď v záverečnom extrémne tesnom šprinte porazil Kaspera Asgreena (Soudal-QuickStep), ktorý skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľovou čiarou Ben O’Connor (AG2R Citroën), ktorému nevyšiel útok 500 metrov pred cieľom.

Kopcovitá etapa s dĺžkou 172,8 km a prevýšením 1934 m bola s priemernou rýchlosťou víťaza 49,1 km/h doposiaľ najrýchlejšou na Tour 2023 a celkovo piata najrýchlejšia v histórii pretekov. Trojica v úniku si dokonca dokázala v záverečných 30 km etapy udržať rýchlosť 52 km/h, vďaka čomu ich nedobehla silná skupina za nimi.

Po predošlých etapových triumfoch Pella Bilbaa a Wouta Poelsa pripísal Mohorič už tretie víťazstvo na Tour pre tím Bahrain – Victorious.

Trojica Mohorič, Asgreen a O’Connor sa oddelila 32 km pred cieľom a po skvelej spolupráci sa im podarilo udržať dostatočný náskok pred veľmi silnou 9-člennou skupinou prenasledovateľov.

Trojicu vo vedení prenasledovali Christophe Laporte (Jumbo-Visma), Matteo Trentin (UAE Team Emirates), Tom Pidcock (Ineos Grenadiers), Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost), Mads Pedersen (Lidl-Trek), Mathieu van der Poel, Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), Georg Zimmermann (Intermarché-Circus-Wanty) a Luka Mezgec (Jayco-AlUla).

Do cieľa prišli však až 39 sekúnd za únikom a najrýchlejším šprintérom bol víťaz štyroch šprintérskych etáp a suverénny líder bodovacej súťaže Jasper Philipsen.

Situácia v celkovej klasifikácii sa nezmenila a Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) vedie so suverénnym náskokom 7:35 min pred Tadejom Pogačarom (UAE Emirates) a tretí Adam Yates zaostáva o 10:45 min.

Záverečný kilometer 19. etapy Tour de France 2023

Výsledky 19. etapy Tour de France 2023

Aktuality

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Včera 10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

Zavrieť reklamu