Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Cestné

Špeciálny Trek Madone SLR Madsa Pedersena z Tour de France stojí šialených 20-tisíc eur

Mads Pedersen bude mať s "ultra-dúhovým" dizajnom na Tour de France jeden z najzaujímavejších bicyklov.
Martin Sarvaš
Špeciálny Trek Madone SLR Madsa Pedersena z Tour de France stojí šialených 20-tisíc eur

Pre tohtoročnú Tour de France predstavil Trek osem nových schém v projekte Project One, v ktorom si užívatelia volia vlastné dizajny a špecifikácie bicyklov.

Mads Pedersen bude mať model Trek Madone SLR AXS s „ultra-dúhovým“ dizajnom a na Tour de France je to určite jeden z najzaujímavejších bicyklov.

Dizajn s názvom „ultra-iridescent“ je dostupný cez Project One aj pre verejnosť, no za rovnaký bicykel ako má Mads Pedersen by ste museli zaplatiť necelých 20-tisíc eur.

V skutočnosti by ste však stále nemali identický bicykel ako Mads Pedersen, keďže dánsky cyklista dostal od SRAM-u zlatú kazetu a zlatú reťaz, ktorú dodávajú v súčasnosti len pre bývalých alebo súčasných majstrov sveta.

Samotný bicykel bez dizajnov z Project One stojí 15 699 eur a len za samotný „ultra-dúhový“ dizajn je príplatok 4200 eur.

Celková suma za bicykel Madsa Pedersena je teda 19 899 eur, čo sme si dovolili zaokrúhliť na 20-tisíc, keďže pri tejto sume je už sto eur skutočne bezvýznamná hodnota.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu cyklisti s defibrilátorom pretekať? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu