Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Špeciálny Trek Madone SLR Madsa Pedersena z Tour de France stojí šialených 20-tisíc eur

Mads Pedersen bude mať s "ultra-dúhovým" dizajnom na Tour de France jeden z najzaujímavejších bicyklov.
Martin Sarvaš
Špeciálny Trek Madone SLR Madsa Pedersena z Tour de France stojí šialených 20-tisíc eur

Pre tohtoročnú Tour de France predstavil Trek osem nových schém v projekte Project One, v ktorom si užívatelia volia vlastné dizajny a špecifikácie bicyklov.

Mads Pedersen bude mať model Trek Madone SLR AXS s „ultra-dúhovým“ dizajnom a na Tour de France je to určite jeden z najzaujímavejších bicyklov.

Dizajn s názvom „ultra-iridescent“ je dostupný cez Project One aj pre verejnosť, no za rovnaký bicykel ako má Mads Pedersen by ste museli zaplatiť necelých 20-tisíc eur.

V skutočnosti by ste však stále nemali identický bicykel ako Mads Pedersen, keďže dánsky cyklista dostal od SRAM-u zlatú kazetu a zlatú reťaz, ktorú dodávajú v súčasnosti len pre bývalých alebo súčasných majstrov sveta.

Samotný bicykel bez dizajnov z Project One stojí 15 699 eur a len za samotný „ultra-dúhový“ dizajn je príplatok 4200 eur.

Celková suma za bicykel Madsa Pedersena je teda 19 899 eur, čo sme si dovolili zaokrúhliť na 20-tisíc, keďže pri tejto sume je už sto eur skutočne bezvýznamná hodnota.

Aktuality

20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu