Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 2. etapy Tour de France 2023

Pozrite si skvelé fotografie z druhej etapy Tour de France 2023.
Martin Sarvaš

Victor Lafay ukončil 15-ročné čakanie jeho tímu Cofidis na víťazstvo etapy na Tour de France, keď sa mu podarilo vyhrať v najdlhšej druhej etape tohto ročníka Tour.

Lafay zaútočil z vedúcej skupiny 1000 metrov pred cieľom a aj keď sa tím Jumbo-Visma snažil rozbehnúť šprint pre Wouta van Aerta, francúzskeho jazdca sa im nepodarilo dobehnúť. Van Aert skončil druhý pred tretím Tadejom Pogačarom (UAE Emirates).

„V posledných metroch som sa pozrel na cyklopočítač, videl som 500 metrov, 400 metrov, povedal som si, že ma nevyhnutne chytia na 50 metroch. Je to neuveriteľné,“ povedal v cieli Victor Lafay.

Aktuality

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Včera 14:48 Okolo Slovenska 2024: Detaily etáp, zoznam štartujúcich a harmonogram vysielania.

Etapové preteky Okolo Slovenska sa uskutočnia od 26. do 30. júna. Pozrite si mapy, profily a časový harmonogram etáp, a tiež program živého vysielania.

Zavrieť reklamu