Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Trek predstavil kolekciu ôsmich unikátnych dizajnov Project One pre Tour de France

Špeciálne dizajny pre pretekárov a pretekárky Lidl-Trek sú v limitovanej edícii dostupné aj pre verejnosť, ale príplatky za špeciálne farebné schémy sú poriadne vysoké.
Martin Sarvaš
Dizajn Chroma Ultra-Iridescent – Trek Project One. Príplatok za tento dizajn je 4200 eur. Foto: Trek

Pri príležitosti štartu Tour de France 2023 predstavil Trek osem unikátnych dizajnov na bicykloch pretekárov a pretekárok v tíme Lidl-Trek.

Dizajny sú v limitovanej edícii dostupné u farebných schém Project One ICON aj pre verejnosť, avšak príplatky za tieto špeciálne dizajny sú skutočne dosť vysoké a napríklad kompletný Trek Madone SLR Madsa Pedersena v dizajne „Ultra-Iridescent“ stojí šialených 20-tisíc eur.

Ceny za konkrétne dizajny nájdete vo fotogalérii.

„Prostredníctvom Project One ICON môžu zákazníci zažiť rovnakú výnimočnú kvalitu a výkon, na ktoré sa spoliehajú profesionálni jazdci počas pretekov,“ píše Trek v tlačovej správe.

„Tieto úplne nové farebné prevedenia sú teraz k dispozícii zákazníkom a budú sa objavovať na najľahších a najaerodynamickejších cestných bicykloch Trek Émonda SLR a Madone SLR.“

Každá schéma je vyrobená ručne pomocou individuálnych procesov lakovania, čím vznikajú organické dizajny a vzory, ktoré nemožno napodobniť a žiadne dva rámy Project One ICON nie sú rovnaké.

Chroma Ultra-Iridescent (limitovaná edícia)

Chroma Ultra-iridescent je výsledkom rokov pokusov, omylov a umeleckých schopností najvyhľadávanejších majstrov lakovníkov bicyklov pre Project One. Vytvoriť tak žiarivú farbu vyžaduje určitú úroveň zručností a know-how. Bolo nám povedané, že jej receptúra je prísne tajná a drží sa za zamknutými dverami.

Chroma Diamond Flake (limitovaná edícia)

Milióny a milióny mikroskopických chrómových vločiek vytvárajú ohromujúcu schému hodnú vystavovania. Žiadne dva „diamanty“ nie sú rovnaké a s touto limitovanou farebnou edíciou budú mať jazdci vysnívaný bicykel, ktorý v každom svetle žiari inak.

Real Smoke (Cerulean Mist, Red Smoulder a White Ash)

Real Smoke je hmlistá, ručne vyrábaná schéma laku, ktorá využíva oheň ako hlavnú ingredienciu. Každý rám chytá dym v základných vrstvách farby a vytvára tak design, ktorý nikdy „nevychladne“.

Crystalline (Blue Prismatic a Viper Frost)

Táto jedinečná farebná schéma je vytvorená organicky spojením tisícov drobných kryštálov do mriežok, ktoré sa trblietajú v akomkoľvek svetle. Rovnako ako prírodné javy, ktoré kopírujú, sú bicykle Crystalline ako snehové vločky – každý je jedinečné.

Team Tie Dye

Toto jedinečné lakovanie vo farbách profesionálneho tímu dopĺňa šesť ďalších možností Tie Dye, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii v rámci Project One a boli zverejnené na začiatku tohto roka.

Aktuality

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Včera 10:36 Víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023 (detaily, špecifikácia).

Aj keď kľúčové horské etapy absolvoval na vrchárskom modeli Cervelo R5 s dvojprevodníkom, záverečnú etapu odjazdil na šprintérskom aero bicykli S5 s jednoprevodníkom, ktorý bol vyrobený špeciálne na pamiatku s označením „GC Kuss“.

Zavrieť reklamu