Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU SO ŠTARTOVNÝM NA BAJKULA BRATISLAVSKÉ ENDURO SPOLU ZA 39€!
Poradňa

Aké sú najčastejšie otázky o cestovaní v karavane?

Jazdenie obytným autom do bikeparkov, trailcentier a na cyklistické preteky a festivaly po celej Európe je pre mnohých bikerov v podstate životný štýl. Ak chcete dovolenku v karavane vyskúšať prvýkrát, máme pre vás odpovede na najčastejšie otázky nováčikov.
Matúš Bušík
Aké sú najčastejšie otázky o cestovaní v karavane?

Prečo ísť na dovolenku v karavane? 

Karavan je kombinácia pohodlného dopravného prostriedku, kompaktného ubytovania a miesta pre odpočinok a dovolenkové aktivity.

Karavan si vyberiete, keď chcete skombinovať oddych a slobodu s dobrodružstvom a zažiť dovolenku, o ktorej budete ešte dlho po návrate domov rozprávať.

V prvom rade by sme vyzdvihli to, že s karavanom dokážete precestovať viac za kratší čas, ako keby ste bol ubytovaní v hoteli na jednom mieste.

Výhoda karavanu oproti stanu je tá, že človek má svoju kúpeľňu, čiže sprchovací kút (v niektorých karavanoch oddelený), umývadlo a, samozrejme, záchod. Kúpeľňu s tečúcou vodou v stanoch nenájdete a ste odkázaní na využívanie verejného WC a vonkajších spŕch.

Karavan nemusíte na rozdiel od stanu rozkladať a pred odchodom zas baliť, takže pri zlom počasí alebo neskoršom príchode do kempu si môžete rovno ľahnúť spať.

Mnoho ľudí, ktorí si radi dlhšie pospia, tiež preferuje dovolenku v karavane, pretože sa nemusia ráno prispôsobovať hotelovým raňajkám a vstávať podľa časového harmonogramu. V karavane ste pánom svojho času.

Akú majú karavany výbavu a čo si musím vziať so sebou? 

V karavanoch z požičovne Karavan365 nájdete kompletné dovolenkové vybavenie, takže okrem osobných vecí si vezmite hlavne dobrú náladu a chuť cestovať.

V karavane sa nachádza všetko vybavenie kuchyne, čiže chladnička, plynová varná doska, riad, príbory, poháre, hrnce a metla so zmetákom.

Takisto máte v karavane periny, na ktoré je však potrebné doniesť si vlastné obliečky (obliečky a uteráky je možné si za príplatok prenajať).

V kúpeľni nájdete špeciálny toaletný papier na celú dĺžku pobytu.

Čo sa týka vonkajšieho vybavenia, tak v karavane sú hadica na vodu, krhla a káble na elektrické pripojenie, vonkajší koberec, kempingový stolík a stoličky, aj panvica na grilovanie.

Večer si môžete dokonca pozrieť obľúbený film v televízore v obytnej časti.

V rámci doplnkového vybavenia máte možnosť si ku karavanu prenajať napríklad paddleboard, s ktorým si užijete aktívny oddych pri vode, alebo aj elektrickú kolobežku na spoznávanie okolia kempu, v ktorom budete na dovolenke ubytovaní.

Ku karavanu si taktiež môžete doobjednať skvelý elektrický gril na varenie a grilovanie vonku, alebo kompaktný pákový kávovar, aby ste mali vždy k dispozícii chutnú kávu.

Ako prenesiem veci do karavanu? 

Batožinu nemusíte prenášať. Väčšina klientov si karavan odvezie z požičovne domov, kde si veci zabalia priamo do auta/prívesu, alebo si v požičovni na parkovisku prebalia veci z kufrov svojich áut priamo do karavanu.

Majú karavany obmedzenie počtu najazdených kilometrov?  

Nie, klienti požičovne Karavan365 nie sú kilometrovo obmedzení, čiže môžu počas dňa najazdiť, koľko chcú.

Veľkou výhodou prenájmu karavanu je skutočnosť, že všetky sú poistené a v cene prenájmu sú zahrnuté aj celoročné diaľničné známky pre Slovensko, Česko, Slovinsko a Rakúsko.

Navyše na šoférovanie obytného karavanu stačí štandardné vodičské oprávnenie typu B.

Dá sa v karavane kúriť? 

Áno, samozrejme. Pohodlie a poriadny oddych za každého počasia zabezpečia kvalitná klimatizácia a kúrenie, takže vo vnútri karavanu budete mať presne takú teplotu, akú budete chcieť.

Ako dlho mi vydrží voda v nádrži karavanu? 

V karavane sa nachádza nádrž na vodu s objemom 100 l a rovnako veľká odpadová nádrž. Spotreba teda závisí od toho, ako často a aké množstvo vody míňate.

Ako dlho sa dá vydržať bez prípojky elektriny?  

Ak nie ste v kempe pripojení na elektrickú prípojku, tak zhruba 4 až 5 dní viete fungovať na solárnych paneloch.

Majú karavany nosič na bicykle? 

Samozrejme, každé auto alebo príves majú vzadu nosič na dva až štyri bicykle.

Kam vyraziť na dovolenku? 

Vybrané lokality sú vhodné nielen pre bikerov a rekreačných cyklistov, ale ponúkajú množstvo vyžitia v prírode a aktivít pre celú rodinu.

Taliansko
Lokalita: Camping Spiaggia Lago di Molveno
campingmolveno.it/it
Kemping: Bikepark Dolomiti Paganella
dolomitipaganellabike.com

Slovinsko
Lokalita: Soča Valley
soca-valley.com
Kemping: Kamp Koren Kobarid
kamp-koren.si

Česko
Lokalita: Rychlebské stezky
rychlebskestezky.cz
Kemping: Kemp u základny
rychlebskestezky.cz

Rakúsko
Lokalita: Serfaus Fiss Ladis
bike-sfl.at/de
Kemping: Camping Dreiländereck
tirolcamping.at

www.karavan365.sk

Aktuality

Včera 14:03 Od prvej idey až po prvý vlastný bicykel. Ako založiť na Slovensku bicyklovú značku?

Dá sa vôbec pri súčasnej konkurencii v bicyklovom priemysle vybudovať nová úspešná bicyklová značka? Aké sú na to potrebné predpoklady, akým chybám je nutné sa vyhnúť a aký kapitál na to potrebujete?

Včera 12:19 Mark Cavendish odkladá odchod do „dôchodku“ a opäť sa pokúsi prekonať historický rekord.

„Tešil som sa, že nebudem musieť každý deň vstávať a trénovať,“ povedal 38-ročný Cavendish, ktorý plánoval tento rok ukončiť kariéru, ale napokon si svoje rozhodnutie rozmyslel.

Včera 10:30 Belgický talent Ilan van Wilder: Nesúhlasíme s týmito sračkami, chceme pokračovať ako Soudal Quick-Step.

Len 23-ročný Belgičan využil svoje dominantné víťazstvo Tre Valli Varesine v rozhovore po pretekoch aj na to, aby vyjadril svoj kritický názor na potenciálne spojenie jeho tímu Soudal Quick-Step a Jumbo-Visma.

Včera 10:07 UCI potvrdila zámer spojenia tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

„UCI upozorňuje, že každá takáto operácia musí byť v súlade s postupmi a ustanoveniami stanovenými v predpisoch UCI, ktoré najmä umožňujú zabezpečiť dodržiavanie zmluvných ustanovení pre všetkých zamestnancov daných tímov (jazdcov, ale aj vedenie tímu a ďalší personál, ako sú lekári, mechanici, športoví asistenti, jazdci atď.), čo má pre UCI prvoradý význam,“ píše vo vyhlásení Medzinárodná cyklistická únia.

03.10.2023 Len 23-ročný Ilan van Wilder prekvapil Pogačara aj Rogliča a vyhral taliansku klasiku Tre Valli Varesine.

Mladý belgický talent tímu Soudal Quick-Step zaútočil zo skupiny favoritov 9,5 km pred koncom, na jeho zrýchlenie nikto nezareagoval, a do cieľa išiel sám. Druhý skončil Richard Carapaz a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Aleksandr Vlasov pred Primožom Rogličom a Tadejom Pogačarom.

Zavrieť reklamu