Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Fotogaléria: 100 najlepších fotografií z Majstrovstiev Slovenska v cestnej cyklistike 2023

Vybrali sme sto skvelých momentov z boja o český a slovenský titul majstra, ktoré cez objektív zachytila fotografka Soňa Niková.
Martin Sarvaš

Spojené Majstrovstvá Česka a Slovenska v cestnej cyklistike 2023 v Tlmačoch sa, bohužiaľ, neskončili tak, ako by akýkoľvek fanúšik cyklistiky chcel.

A to nie kvôli výsledkom, ale kvôli nepríjemnému pádu v záverečnom šprinte pri prejazde cieľovou čiarou.

Na zemi skončilo viacero jazdcov vrátane Petra Sagana, pre ktorého to bola posledná účasť na slovenskom šampionáte, keďže po sezóne 2023 plánuje ukončiť kariéru v profesionálnom pelotóne.

Rozhodcovia rozhodli tak, ako rozhodli, a asi ani nemá zmysel polemizovať o tom, koho to bola vina. V šprinte nie sú pády ničím neobvyklým a je len na rozhodcoch, či dajú pád niekomu za vinu alebo nie.

Samozrejme, každý má právo na svoj názor a Peter Sagan z pádu viní Matúša Štočeka, ktorý mierne vybočil zo svojej šprintérskej dráhy.

Nikto by sa nemohol hnevať, ak by Štočeka rozhodcovia diskvalifikovali alebo odsunuli nižšie vo výsledkoch, rovnako, ako sa nikto nemôže hnevať, že sa rozhodli ponechať výsledky tak, ako prešli jazdci cieľom.

Buďme radi, že nikto neutrpel žiadne vážnejšie zranenia a tešme sa z poslednej účasti Petra Sagana na Tour de France.

Po dvanástich rokoch tak nebudú nositeľom slovenskej trikolóry Peter alebo Juraj Saganovci a majstrovský dres získal Matúš Štoček.

Od fotografky Soni Nikovej sme vybrali 100 skvelých fotografií z Majstrovstiev Česka a Slovenska, tak si užite peknú fotogalériu namiesto zbytočného hádania sa v komentároch.

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu