Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Emil Johnasson vyhral ďalšie slopestyle preteky v rámci festivalu Crankworx v Innsbrucku (+galéria)

Švédsky jazdec vďaka tomuto víťazstvu prekonal rekord Brandona Semenuka v počte víťazstiev na slopestyle v rámci festivalov Crankworx. Aktuálne ich má na konte 12 a je historicky najlepším slopestyle jazdcom.
Matúš Bušík
Video: Emil Johnasson vyhral ďalšie slopestyle preteky v rámci festivalu Crankworx v Innsbrucku (+galéria)

Emil Johansson pokračoval vo svojej rozprávkovej jazde na Crankworx World Tour víťazstvom na sobotňajšom podujatí Crankworx Innsbruck Slopestyle.

Preteky ponúkli množstvo napätia až do poslednej jazdy. Prvé kolo vyhral Johansson so skóre 92,5 bodov, keď poľský jazdec Dawid Godziek spadol na poslednom skoku.

Dawidovi však vyšla jazda v druhom kole a po bezchybnom výkone si od rozhodcov zaslúžil 95,25 bodov, čím odsunul Švéda na priebežné druhé miesto.

Ak chcel Johansson pomýšľať na víťazstvo musel k svojej jazde v prvom kole niečo pridať a to sa mu podarilo. Sme u neho zvyknutí na šialené kombinácie trikov a rotácií a inak tomu nebolo ani v Innsbrucku.

Svojou podarenou jazdou si vyjazdil až 97,25 bodu a preteky vyhral, čím sa osamostatnil v histroických tabuľkách v počte víťazstiev na podujatiach Crankworx.

Na treťom mieste dokončil preteky Lucas Huppert zo Švajčiarska, so ziskom 85 bodov.

Foto: Red Bull Content Pool

Skvelé preteky a nádherné jazdenie!

Emil Johansson po pretekoch povedal:“Je to neskutočné! Skoro som dostal infarkt po prvej jazde, pretože ju veľmi ovplyvnil vietor. Keď som bol v polovici trate a cítil ten vietor povedal som si, že chcem dojsť až dole. Podarilo sa to a skoro som skolaboval, ale som šťastný, že som to dal. Potom som čakal, čo sa bude diať v druhom kole a Dawid ma predbehol. Je ťažké vedieť, že musíte dať všetky triky, na ktoré ste sa pripravili.“

„Podarili sa mi naozaj ťažké triky a je pre mňa neskutočné, že som najúspešnejší jazdec v histórii Crankworx, nakoľko Semenuk je legenda. Na tento šport má obrovský vplyv. Je to pre mňa krásny moment,“ dodal po víťazstve.

 

 

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu