Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Remco Evenepoel vyhral po 17 km sóle siedmu etapu Okolo Švajčiarska, víťazstvo venoval Ginovi Mäderovi

V šprinte o druhé miesto bol najrýchlejší Wout van Aert pred Bryanom Coquardom.
Martin Sarvaš

Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) vyhral siedmu etapu pretekov Okolo Švajčiarska 2023 po 17 km sóle v závere.

Pri prejazde cieľom sa belgický majster sveta pozrel a ukázal prstom do neba, čím si chcel uctiť pamiatku zosnulého 26-ročného švajčiarskeho cyklistu Gina Mädera, ktorý zomrel na následky zranení po páde v piatej etape.

„Venujem toto víťazstvo Ginovi [Mäderovi] a jeho rodine. Myslím si, že toto je asi najkrajší spôsob, akým si môžem uctiť jeho pamiatku,“ povedal Evenepoel po etape.

Prečítajte si tiež

V šprinte o druhé miesto bol najrýchlejší Wout van Aert (Jumbo-Visma) pred Bryanom Coquardom (Cofidis).

Pretekári v pelotóne sa dohodli, že siedmu etapu odjazdia spoločne v pokojnom tempe a pretekať začnú až 25 km pred cieľom, pričom výsledky etapy sa nerátali do celkového hodnotenia.

Priebežným lídrom celkovej klasifikácie tak aj pred záverečnou časovkou zostal Mattias Skjelmose (Trek-Segafredo), ktorý vedie pred Felixom Gallom (AG2R Citroën) o osem sekúnd, zatiaľ čo tretí Jua Ayuso (UAE Emirates) stráca 18 sekúnd.

Výsledky 7. etapy Okolo Švajčiarska 2023

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu