Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Peter Sagan skončil piaty v šprinte druhej etapy Okolo Švajčiarska, víťaz Biniam Girmay porazil Démara aj Van Aerta

Sagan mal v závere výbornú pozíciu a držal sa kolesa Girmaya, ale nedokázal s ním udržať tempo. Na druhom mieste skončil Arnaud Démare, tretí bol Wout van Aert a Sagana predbehol aj mladý český jazdec Pavel Bittner.
Martin Sarvaš
Peter Sagan skončil piaty v šprinte druhej etapy Okolo Švajčiarska, víťaz Biniam Girmay porazil Démara aj Van Aerta

Peter Sagan (TotalEnergies) skončil piaty v šprinte druhej etapy pretekov Okolo Švajčiarska 2023.

Zvlnená etapa z Beromünsteru do Nottwilu mala 173 km a prevýšenie 1893 metrov.

Najrýchlejší bol v záverečnom šprinte Biniam Girmay (Intermarché-Circus-Wanty), za ktorým skončili Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Wout van Aert (Jumbo-Visma) a pred Sagana sa dostal aj 20-ročný český pretekár Pavel Bittner (DSM).

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej víťaz úvodnej časovky Stefan Küng (Groupama-FDJ) s 5-sekundovým náskokom pred Remcom Evenepoelom (Soudal – Quick Step) a tretí Wout van Aert (Jumbo-Visma) stráca o sekundu viac.

Šprintovať by sa malo ešte šiestej a siedmej etape, takže Peter Sagan bude mať ešte dve príležitosti dosiahnuť celkovo už 19. etapové víťazstvo na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Záverečný šprint:

Výsledky 2. etapy Okolo Švajčiarska 2023

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu