Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Predstavenie: Kellys 2016

Pre rok 2016 má značka Kellys niekoľko významných noviniek. Okrem novej kolekcie bicyklov, výbavy pre jazdca a doplnkov, oznámila značka Kellys vytvorenie DH/enduro factory tímu a oslávila 25. výročie. Boli sme pri tom.
Biker

Jednou z najväčších noviniek je určite zjazdový špeciál Noid, ktorý sa v portfóliu značky objavil po prvý krát. Noid je ponúkaný v dvoch úrovniach výbavy, pričom na fotke vidíte nižší model s označením Noid 70. Rám dostanete vo veľkostiach medium a large, ponúka zdvih zadnej stavby 208 mm, má zadnú osku rozmeru 150×12 mm a položený, 64-stupňový hlavový uhol. Noid 70 je vybavený vidlicou RockShox Boxxer RC, tlmičom RockShox Kage, pohonom Shimano Zee a brzdami Shimano SLX. Bike s touto solídnou výbavou má cenovku 2599 eur. Na jeho test sa môžete tešiť v Bikeri 1/2016.

Karbónové enduro Eraser so zdvihom 160/160 mm má oproti minuloročnej výbave jeden bonus navyše v podobe tlmiča Fox Float X, ktorý nahradil minuloročný RockShox. Malými zmenami prešla aj výbava, ktorú majú však aj naďalej pod palcom značky SRAM, Race Face a KLS.
Cena: 3699 eur.

Pretekárske 29-palcové hardtaily sú reprezentované najvyšším modelom Stage 90. Táto nekompromisná XC raketa je osadená novým pohonom (a brzdami) Shimano XT 1×11 a skutočne luxusnými kolesami Crankbrothers Cobalt 2. Značka Crankbrothers zabezpečila aj rajdy, predstavec, sedlovku a sedlo z rovnakej modelovej rady. O tlmenie vpredu sa stará vidlica Fox 32 Float Performance (29) so zdvihom 100mm.
Cena: 2799 eur.

Model Tyke 10 je najnižším modelom trailovej rady Tyke, teda hliníkových fulíkov so zdvihom 120 mm. Tyke 10 má výbavu od Shimana, KLS a značky SR Suntour, ktorá dodala vidlicu a kľuky. O pohodlie vzadu sa stará tlmič Rockshox Monarch R. Nižšej úrovni výbavy zodpovedá aj veľmi prívetivá cenovka s hodnotou 1249 eur.

Hliníkový enduro model Swag dostal tento rok vpredu o centimeter zdvihu viac ako doteraz. Toto ultimátne enduro má v súčasnosti zdvih 160/160 mm a položenú hlavovú trubku s uhlom 65 stupňov. Nová je tým pádom aj vidlica, ktorou je novinka od značky RockShox s názvom Yari. Model strednej úrovene výbavy – Swag 30 je zaujímavý popri nádhernej farebnej kombinácii aj cenou 1899 eur.

Novinkou v ponuke sú aj dirtové modely s názvom Whip. Tieto sú primárne určené pre „mladých bikerov, ktorí hľadajú zábavu a adrenalín jazdou na hraniciach limitu. Tieto biky sú určené na úzke a technicky náročné trailové pasáže a skoky, kde dirtový bicykel musí odolávať veľkému zaťaženiu a vydržať takmer všetko.“Najvyšší model Whip 70 má cenu 1099 eur.

Najzaujímavejším spomedzi cestných bicyklov je model URC 10, ktorý má rám z karbónového kompozitu, kompletnú (najvyššiu) výbavu od Shimana – Dura Ace a kolesá Mavic Ksyrium Elite.
Cena 3499 eur.

Značka Kellys má v ponuke popri bicykloch aj veľké množstvo vlastných doplnkov, cyklistického aj „casual“ oblečenia, či inej výbavy pre bikerov. Z nášho pohľadu sa jedná o veľmi pekné veci, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.


Oslavy prebehli vo veľkom štýle – nechýbala torta, či odmenenie najdôležitejších partnerov.

www.kellysbike.com

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu