Biker.sk

KVALITNÉ RÚŠKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 13,90€!
Novinky

Slovák Jozef Metelka vyhral na majstrovstvách sveta v paracyklistike tri zlaté medaily

"Tímová práca dokáže splniť sny. Boli to doposiaľ moje najlepšie majstrovstvá sveta a to sa rok ešte len začal."
Martin Sarvaš

Slovenský reprezentant v paracyklistike Jozef Metelka má za sebou veľmi úspešné majstrovstvá sveta v kanadskom Miltone. Podarilo sa mu vybojovať tri zlaté a jednu striebornú medailu. Svetový šampionát bol tiež súčasťou kvalifikácie na paralympijské hry 2020 v Tokiu.

„Tímová práca dokáže splniť sny. Boli to doposiaľ moje najlepšie majstrovstvá sveta a to sa rok ešte len začal,“ napísal Metelka na Facebooku.

Striebornú medailu získal v úvodných pretekoch na 1 km s pevným štartom a rovnako sa umiestnil aj v šprinte na 200 m letmý štart. Ten sa započítaval do novej súťaže dráhovej paracyklistiky – omnia, no nehodnotí sa samostatne.

V stíhacích pretekoch na 4 km zvíťazil pred Rumunom Carolom-Edouardom Novakom a Írom Ronanom Grimesom.

V šprinte na 200 m Metelka nestačil iba na najrýchlejšieho Američana Justina Widhalma, za ktorým zaostal o 281 tisícin sekundy.

Jozef Metelka získal v nedeľu ďalšie dve zlaté medaily, keď v scratchi zvíťazil pred Američanom Jasonom Macomom a bronzovým Rusom Sergejom Pudovom.

V omniu, ktoré zahŕňalo stíhacie preteky na 4 km, 1 km s pevným štartom, scratch a šprint na 200 m s letmým štartom, odsunul na druhú priečku Macoma a bronz získal Rumun Carol-Edouard Novak.

Výsledky Jozefa Metelku na MS v paracyklistike 2020:

Preteky na 1 km s pevným štartom: 1. Jody Cundy (V.Brit.) 1:05,087 min., 2. Jozef Metelka (SR) +0,952 s, 3. Carol-Eduard Novak (Rum.) +3,223

Šprint na 200 m letmý štart: 1. Justin Widhalm (USA) 11,095 s, 2. Jozef Metelka (SR) +0,281, 3. Oscar Higuera Rodriguez (Šp.) +0,288

Stíhacie preteky na 4 km: 1. Jozef Metelka (SR), 2. Carol-Edouard Novak (Rum.), 3. Ronan Grimes

Scratch: 1. Jozef Metelka (SR), 2. Jason Macom (USA), 3. Sergej Pudov (Rus.)

Omnium: 1. Jozef Metelka (SR), 2. Jason Macom (USA), 3. Carol-Edouard Novak (Rum.)

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu Ebajk sportmedia