Cestné

Sagan skončil piaty v tretej etape Tour de France, suverénnym sólo únikom vyhral Alaphilippe

Peter Sagan sa dostal na čelo bodovacej súťaže a zelený dres bude mať oblečený aj v štvrtej etape. Do žltého dresu sa oblečie víťaz 3. etapy Julian Alaphilippe.

Víťazom 3. etapy Tour de France 2019 sa stal Julian Alaphilippe, ktorý sa odtrhol od pelotónu as 16 km pred koncom a svoj individuálny únik doviedol do víťazného konca. Na druhom mieste sa umiestnil Austrálčan Michael Matthews (Sunweb) a tretí skončil Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

Peter Sagan skončil po záverečnom špurte na piatom mieste a dostal sa na čelo bodovacej súťaže, v ktorej vedie so 76 bodmi pred Michaelom Matthewsom (59) a Sonnym Colbrellim (54).

Alaphilippe je to celkovo tretie etapové víťazstvo na Tour, vlani vyhral dvakrát: „Na ceste som nechal úplne všetko, prebehlo mi hlavou, že môžem získať žltý dres a dodalo mi to motiváciu. Je to pre mňa splnený sen. Mali sme plán vyhrať etapu a vedel som, že musím vyraziť dosť skoro. Som rád, že do posledného kilometra som si priniesol dostatočný náskok. Uvidíme, ako dlho budem môcť nosiť žltý dres, stúpanie na La Planche des Belles Filles v 6. etape bude veľmi náročné, ale vyskúšam to.“