Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Recenzie

Test: Suzuki Vitara

Malé a šikovné SUV-čko je v našich končinách celkom častým úkazom a niet sa čomu čudovať – je pekné a nestojí vôbec veľa.
14 790
Biker

Kým na predchádzajúcom modeli boli niektoré miesta skresávania ceny očividné, nová Vitara viaceré z nich nahradila lepšími riešeniami. S novým 140-koňovým motorom je schopná predviesť až prekvapivo dynamickú jazdu.

Veľmi dobrý dojem na nás urobilo, ako sebavedome sedí v zákrutách. Odpruženie pritom nie je nepohodlné. Vitaru sme testovali už pred pár rokmi s automatickou prevodovkou, za ktorú vám odporúčame si priplatiť. Šesťrýchlostný manuál funguje dobre, no kým sa zahreje, nie je až taký ochotný zaskakovať do rýchlostí.

Na dlhých trasách je prekvapivo pohodlná – fakt, ktorý znásobujú jedny z najkomfortnejších sedačiek, na akých sme kedy sedeli. Dizajn kabíny je moderný, nie zbytočne extravagantný a veľmi sme ocenili aj možnosť pripojiť iPhone (alebo telefón s Androidom) na rádio a ovládať ho priamo na palubovke.

Batožinový priestor s 375 l kapacitou (710 po sklopení sedadiel) nepatrí medzi najväčšie, zadné sedadlá delené v pomere 2 : 1 sa však dajú sklopiť takmer do roviny. Vitara je vynikajúce auto pre aktívnych ľudí – na mesto je dostatočne malá, na diaľnice dostatočne výkonná, no keď je treba, sebavedome odbočí aj mimo spevnených ciest.

Cena: od 14 790 €

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook