Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Obuv

Test: Tretry Scott Shr-Alp

Dlhé dni vo vysokých kopcoch sú presne to, na čo sú tieto vynikajúce trailové tretry stavané.
Hodnotenie: 4.5/5
143,20
bikeradar

Ak máte za sebou XC pozadie, no aj na trailbiku chcete nosiť tretru, ktorá vám na nohe bude sedieť familiárne, a pritom sa nestratí ani na alpských zjazdoch, ste dokonalou cieľovkou týchto tretier. No páčiť sa budú aj ďalším.

Shr-Alp sú oveľa štíhlejšie tretry, než je väčšina konkurencie, a na nohách sa zdajú ľahké. Podrážka však nie je taká tuhá ako na XC tretrách. Dá sa v nej kráčať aj v náročnom teréne, kde zospodu pomáha výrazný gumený dezén a pridvihnutá špička. Ak sa chystáte do mäkkých podmienok, dopredu sa dajú naskrutkovať štuple.

Hoci sa obuté zdajú ľahké, Scott rozhodne nešetril na ochrane nohy. Je tu robustná špička aj päta, rovnako ako boky tretier či ochrana členkov. Zvyšok zvršku však dobre odvetráva a otočné koliesko Boa sa ľahko používa a dobre rozkladá tlak.

Suchý zips tu slúži len ako poistka. Jazyk je minimalistický, no na jeho vrchu je lepšie vystlaná sekcia, a tak sa nezabára do kože členka.

Vnútri nájdete pohodlnú vložku, ktorá taká ostane aj po niekoľkých hodinách, a veľmi dobrú oporu klenby, ktorá sa dá výškovo nastaviť.

Náš kúsok z jednej z prvých výrobných sérií mal problémy s podrážkou, no výmena v rámci záruky bola rýchla a problém vyriešila.

Veľkosti 40 – 48
Hmotnosť 450 g

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook