Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Helmy

Test: Helma Haven Vision Future

Na hlave sedí komfortne. To, či pre takúto extravaganciu nájdete využitie, je už na vás.
Hodnotenie: 2.5/5
91
Biker

Táto futuristická helma bude mať podľa nás opodstatnenie najmä vtedy, ak máte silné dioptrie a nepoužívate šošovky. Zrkadlový štít polohovateľný v troch rôznych stupňoch tak do istej miery ochráni dioptrické okuliare a oči pred slnkom.

Ak máte citlivejšie oči, vo vyšších rýchlostiach vám môžu začať slziť. Vietor totiž dokáže štít podfúknuť, najmä ak trochu pridvihnete bradu. Ideálna nie je ani kvalita optiky – na vnútornej strane sa odrážajú vaše vlastné oči, ktoré môžu pri jazde trochu rozptyľovať, rovnako ako výrez okolo nosa, ktorý zreteľne vidíte pred sebou.

V krabici je šilt odmontovaný a nedostanete k nemu žiadne inštrukcie. Jeho inštalácia si tak vyžaduje trochu rozmýšľania, no zvládli sme ju bez problémov. Prilba je dodávaná v dvoch rôznych veľkostiach a okrem výraznej oranžovej je v ponuke aj čierna s rovnakým štítom.

Vzadu je spustená celkom nízko. Vnútri nájdete hrubú odnímateľnú vypchávku, ktorá všetky predné a vrchné otvory prekrýva sieťkou proti hmyzu. Aj z tohto dôvodu nepatrí vetranie medzi jej silné stránky. Uťahovanie na otočné koliesko pôsobí na dotyk trochu lacno, no dá sa nastaviť aj výškovo a fungovalo bez problémov.

To, či pre takúto extravaganciu nájdete využitie, je už na vás. Na hlave sedí komfortne.

Viac informácií na webe www.haven.cz

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy