Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Obuv

Test: Cestné tretry Bont Vaypor+

Luxusný pár od austrálskych špecialistov na tepelne tvarované tretry.
Hodnotenie: 4/5
299
bikeradar

Verdikt: Vyrobené z tých najluxusnejších materiálov, aké na tretrách môžete nájsť.

Plusy: Tuhosť podrážky, výnimočné pohodlie a priľnavý tvar.

Mínusy: Drahé a nevhodné pre vegánov.

Vaypor bol v ponuke Bontu výsostne pretekárskym modelom, no Vaypor+ prešiel veľkými zmenami. Nový model od priekopníka tepelne tvarovaných tretier vymieňa tenký a ľahký microtexový zvršok za poddajnú kožu z kengury doplnenú o vnútro z mäkkej hovädzej kože.

Unikátny tvar pripomínajúci vaňu na kúpanie zostáva, no na päte nájdete väčší a zároveň vymeniteľný nárazník a termoplastový polyuretánový chránič špičky vpredu. Zvnútra podrážky je prilepená tenká vrstva pamäťovej peny s vysokou hustotou a na nej sedia minimalistické vložky.

Vďaka mäkučkej koži vo vnútri pôsobia Vaypory na nohe skôr ako kvalitný pár ručne šitých vychádzkových topánok než ako športové náčinie. Matná kenguria koža zase dodáva punc luxusu. Kožené tretry sa však zvyknú časom roztiahnuť. Bont preto medzi vnútornú a vonkajšiu kožu vložil špeciálny materiál, ktorý má strate tvaru zabrániť.

Rovnako ako u všetkých tretier Bont, aj tieto sa dajú teplom vytvarovať presne podľa vašich nôh. Stačí ich vložiť do rúry predhriatej na 70 stupňov a po 20 minútach ich vytiahnuť a obuť. Kým budú chladnúť, vytvarujú sa podľa vašich nôh. Tento proces sa pritom dá opakovať toľkokrát, koľkokrát budete chcieť.

Napriek zmene materiálu zvršku sú stále rovnako tvrdé ako predchádzajúce generácie. Hmotnosť síce narástla o približne 80 g na 590 g na pár (veľkosť 45), no podľa nás tá pevnosť spojenia s pedálom za pár gramov navyše stojí. Veľmi dobre dýchajú a dve otočné kolieska Boa IP1 na každej tretre ich dokážu utiahnuť veľmi precízne.

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy

Náš Facebook