Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Sagan vyhral aj tretie belgické kritérium po Tour, ľudí bavil ako dídžej

Po troch víťazných pretekoch čakajú Sagana Majstrovstvá Európy v Glasgowe, kde bude veľkým favoritom na výhru.
Martin Sarvaš

Peter Sagan absolvoval po Tour de France troje preteky – belgické kritéria – a na všetkých troch bol najrýchlejším jazdcom.

Iba deň po skončení Tour sa stal víťazom kritéria v Aalste a hneď o deň neskôr triumfoval v Roeselare. Svoj hetrik zavŕšil výhrou pretekov v meste Herentals, kde vyhral po prvýkrát.

Sagan v cieli kritéria v Roeselare:

Na kritériu v Herentalse skončil za Saganom domáci pretekár Greg van Avermaet, ktorý minulý rok vyhral, tretí bol Holanďan Mathieu van der Poel. Všetky tri kritéria absolvoval so slovenským pretekárom tímu Bora-Hansgrohe aj jeho taliansky kolega Daniel Oss.

Všetky tri kritéria boli exhibičnými pretekmi, takže sa nerátali medzi Saganove oficálne výhry, ktorých má na konte doposiaľ 109.

Po pretekoch v Herentalse sa Peter Sagan postavil za pult DJ a bavil ľudí z pódia, čím vyjadril podporu miestnej organizácii s názvom To Walk Again (Opäť chodiť), ktorá pomáha v návrate do života ľuďom z telesným postihnutím pomocou krokových robotov.

Najbližšie čakájú Sagana Majstrovstvá Európy v Glasgowe 12. augusta, kde bude bojovať o zlatú medailu, a keďže ide o okruhové preteky v meste s rovinatým profilom, sú ideálne pre šprintérov, a tak bude Sagan veľkým favoritom na výhru.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre