Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 10,90€!
Novinky

Zjazdové majstrovstvá Európy na blate – výsledky a záznam

Majstrom Európy na blatovej trati v portugalskom meste Lousã sa stal domáci Francisco Pardal. Rasťo Baránek skončil na 18. mieste, Adam Rojček obsadil 40. miesto.
Martin Sarvaš

Zjazdovú sezónu otvorili netradične Majstrovstvá Európy, ktoré sa odohrali v Portugalskom meste Lousã. Víťazom mužskej elite kategórie sa stal v daždi na blatovej trati domáci pretekár Francisco Pardal, za ním bol Francúz Benoit Coulanges a tretí skončil Talian Johannes Von Klebelsberg.

Zo slovenských pretekárov sa zúčastnili majstrovstiev  Rasťo Baránek, ktorý obsadil 18. miesto s 12-sekundovou stratou na víťaza a Adam Rojček skončil na 40. mieste.

Dnešný meraný tréning sa zmenil na trošku divočinu, tak sme to moc nehrotili a držali sa pekne pri kraji, zajtra to rozbalíme naplno a snáď tam niečo padne!?CTM bikes

Posted by Adam Rojček on 7. apríl 2018

Z českých riderov sa umiestnil najlepšie Stanislav Sehnal (27. miesto), Matej Charvát skončil o desať miest nižšie, Antonín Král na 47. priečke, Hugo Robenek na 54. mieste a Ondřej Štěpánek na poslednom, 75. mieste. Martin Lebl mal ambície na Top10 po tom, ako bol v tréningu najrýchlejším z Čechov i Slovákov, no nakoniec po páde vo finálke svoju jazdu bohužiaľ nedokončil.

Záznam z majstrovstiev Európy:

Výsledky:

Elite – muži a juniori

Elite – ženy a juniorky

Masters:

Vaše komentáre