Video: Tri legendárne a víťazné jazdy z Mont-Sainte-Anne.
Steve Smith, Loic Bruni a Aaron Gwin. Už len keď čítate tieto mená, je jasné, že sa máte na čo tešiť.
Najnovšie aktuality
Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.
Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.
Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.
28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)
Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.
Čítať ďalej

Poradňa: 9 tipov, ako si spríjemniť jazdy na bicykli v horúčavách a ako správne dopĺňať tekutiny

11 rýchlych otázok s mladým slovenským talentom Martinom Svrčekom

Jackson Huntley Nash dostal doživotný zákaz činnosti od Americkej antidopingovej agentúry

Video: Najlepšie momenty Svetového pohára v zjazde v Mont-Sainte-Anne 2022

Bradley Wiggins dostal unikátny bicykel Factor Ostro pri 10. výročí víťazstva Tour de France a olympiády
