Teo Kováč prestúpil k Rock Machine.

Český freeride a freestyle jazdec Teo Kováč mení tím. Od Specialized prechádza pod krídla domácej značky Rock Machine.

Teo Kováč prestúpil k Rock Machine

Tea Kováča môžete okrem iného poznať aj z televíznej relácie „Po trailech přes hory“, v ktorej účinkoval a sprevádzal divákov nielen po českých trailcentrách.

V minulej sezóne sa mu podarilo umiestniť sa na vynikajúcom 2. mieste v disciplíne Speed & Style v rámci festivalu Crankworx v Innsbrucku.

Po desiatich rokoch spolupráce so značkou Specialized však prišiel čas na zmenu a Tea uvidíme v budúcej sezóne na bicykloch českej značky Rock Machine.

Svoj prestup k Rock Machine okomentoval slovami: „Na novú spoluprácu sa extrémne teším a je to veľká motivácia posunúť moje jazdenie znova o úroveň vyššie. Bicykle mi sedia a som rád, že za mnou stojí skvelý tím ľudí.“

„V sezóne 2023 ma uvidíte na prototype dirtového bicykla Riff, na endure Blizzard veľkosť L a na freeride budem používať Blizzard vo veľkosti M. Taktiež by som rád otestoval trailový hardtail. V Rock Machine stále prebieha vývoj novej platformy rámu a je možné, že sa v tomto roku dostanem aj k nemu,“ zhodnotil bicykle, ktoré bude mať k dispozícii.

Jeho privítanie v tíme natočili na krátke video známi filmári Fullface productions v bikeparku Dolní Morava.

17:40 Pogačar útočil na šprintérov, ale napokon bol v tretej etape Giro d’Italia najrýchlejší Tim Merlier.

Merlier zvíťazil v hromadnom šprinte pred Jonathanom Milanom a Biniamom Girmayom.

15:02 Skvelú formu v úvode sezóny potvrdil Denis Kohút, ktorý vyhral prvé kolo Slovenského pohára v zjazde na Košútke.

Prvý pretekársky víkend majú za sebou aj slovenskí zjazdári. V bikeparku Košútka neďaleko Hriňovej sa cez víkend odjazdilo prvé kolo slovenského pohára v zjazde. V ženskej kategórii bola najrýchlejšou pretekárkou Vanesa Petrovská.

12:37 Fotogaléria: Najlepšie zábery z prvého kola Svetového pohára v zjazde v škótskom Fort William.

Preteky vyhrali úradujúci víťazi svetového pohára z roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni.

12:19 Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William.

Víťazi celkového hodnotenia svetového pohára v roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni vstúpili do zjazdovej sezóny víťazne na tradičnej trati v škótskom Fort William. Zatiaľ čo v ženskej elitnej kategórii to bol tesný súboj, Bruni deklasoval konkurenciu takmer o 2 sekundy.

10:33 Držať tempo s Tadejom Pogačarom sa nevyplatí. Ben O’Connor to skúsil a doplatil na to veľkou stratou.

Ben O’Connor bol jediný, kto sa pokúsil udržať tempo s Tadejom Pogačarom po jeho útoku v závere 2. etapy Giro d’Italia. Už po 300 metroch však zaostal a nakoniec prišiel do cieľa s minútovou stratou.