Sep Vanmarcke nečakane ukončil kariéru, na srdci mu našli zjazvené tkanivo.
34-ročný Belgičan mal pri tréningu abnormálne vysokú srdcovú frekvenciu a následná magnetická rezonancia potvrdila prítomnosť zjazveného tkaniva a záťaž srdca pri pretekoch by mohlo viesť k zlyhaniu srdca.

O predčasnom ukončení kariéry Sepa Vanmarckeho informoval jeho tím Israel-Premier Tech.
V roku 2012 odštartovala jeho kariéru výhra na pretekoch Omloop het Nieuwsblad a v roku 2016 skončil tretí na monumente Okolo Flámska, kedy sa stal víťazom Peter Sagan.
Vanmarckeho vrchol kariéry prišiel v roku 2019 na klasike Bretagne Classic, kde zaútočil v poslednom kilometri a získal svoje prvé víťazstvo na WorldTour.
Vanmarcke skončil v prvej šestke Paríž-Roubaix až päťkrát, pričom k víťazstvu sa najviac priblížil v roku 2013, keď ho v šprinte na velodróme dokázal poraziť iba trojnásobný víťaz Roubaix Fabian Cancellara.
Vyjadrenie Sepa Vanmarckeho o ukončení kariéry:
„Keď som v roku 2003 prvýkrát pripol pretekárske číslo, nikdy som sa neodvážil snívať o profesionálnej kariére. Nakoniec som tento sen žil 14 rokov s vrcholmi a pádmi.
„Nebol som supertalent, ale s oddanosťou a tvrdou prácou som bol schopný roky súťažiť s najlepšími jazdcami na najväčších pretekoch. Spoznal som veľa ľudí a kultúr po celom svete a bol som na miestach, o ktorých som nikdy predtým nepočul.“
„Bol by som rád, keby som ešte niekoľko rokov pretekal na najvyššej úrovni a spolu s Israel-Premier Tech dosahoval viac skvelých výkonov na najväčších pretekoch. Je veľmi smutné a bolestivé oznamovať koniec kariéry takýmto spôsobom.“
„Zároveň som vďačný, že sa na problémy so srdcom prišlo včas. Teraz si nájdem čas na to, aby som bol so svojou rodinou, aby som prijal situáciu a premýšľal o tom, čo chcem robiť v budúcnosti. Celý môj život sa točí okolo cyklistiky. Cyklistika bude vždy mojou vášňou.“
News: Sep Vanmarcke retires from professional cycling due to medical reasons
Since joining us in 2021, Sep has become an invaluable member of the IPT family and he always will be.
Thank you Sep for all of the memories throughout your 14-year career 💙
Read more 👉… pic.twitter.com/VxBvUEnvAV
— Israel – Premier Tech (@IsraelPremTech) July 7, 2023
Najnovšie aktuality
Florian Lipowitz skončil druhý a Pablo Castrillo vybojoval tretie miesto takmer dve minúty za majstrom sveta.
Specialized nadviazal na taktiku, ktorú v minulej sezóne často používal v mužských pretekoch. V ženskom short tracku v MONA YongPyong z nej napokon najviac vyťažila Sina Frei.
Úvodný short track mužov priniesol neprehľadný priebeh a minimálne rozdiely medzi favoritmi. Azzaro napokon zvíťazil o jedinú sekundu pred Avondettom.
Rakúska pretekárka zvíťazila na nezvyčajnej trati v MONA YongPyong napriek tomu, že si na sypkom povrchu nevšimla defekt.
Svetový pohár sa po 25 rokoch vrátil do Ázie a hneď na úvod priniesol nečakaného víťaza. Mladý Američan zvládol tlak posledného štartujúceho jazdca a na trati v MONA YongPyong porazil Loïca Bruniho aj Amauryho Pierrona.
Čítať ďalej

Tadej Pogačar vyhral kráľovskú etapu Okolo Romandie a upevnil si vedenie v celkovom poradí

Sina Frei využila tímovú prevahu Specialized a v Južnej Kórei vyhrala prvé preteky Svetového pohára v XCC

Mathis Azzaro zvládol chaotické preteky a vyhral úvodné kolo Svetového pohára v short tracku

Vali Höll pokračuje v dominancii aj v roku 2026. Sezónu Svetového pohára otvorila víťazstvom v Južnej Kórei

Asa Vermette pri premiére v kategórii Elite vyhral úvodné kolo Svetového pohára v zjazde

Bosch Performance Update 2.0: viac výkonu, viac nastavení a inteligentnejšie správanie motora v teréne
Inzercia

MINI Radler, MAXI radosť: Zlatý Bažant predstavuje praktický Mini Radler

VIDEO | 4 skryté miesta v okolí Trenčína, kde je pokoj aj počas najrušnejších dní

VIDEO | 7 batérií na bicykli bez motora? Elektroniku dnes využíva čoraz viac komponentov
