Rob Warner sa vráti k bicyklom značky Giant.

Ikonický komentátor svetových pohárov v zjazde a v cross country Rob Warner bude v tomto roku jazdiť na bicykli Giant.

Rob Warner sa vráti k bicyklom značky Giant

Spoločnosť Giant oznámila svoju najnovšiu akvizíciu a tou nie je nik iný než známy komentátor Rob Warner, ktorý sa k Giantu vracia po 6 rokoch.

Rob bol so značkou Giant spojený v rokoch 1996 až 2016, pričom do roku 2006 za značku svetový pohár v zjazde.

Rob má vášeň pre elektrobicykle a tú bude šíriť medzi ľudí prostredníctvom svojich výjazdov.

Spoločnosť sa k akvizícii vyjadrila: „Vitaj späť Rob! Ak ste fanúšikom pretekov svetového pohára v horskej cyklistike, pravdepodobne poznáte Roba Warnera ako hlas tohto športu už po viac ako desaťročie.“

„Naše cesty sa opäť skrížili, Rob strávil väčšinu svojej pretekárskej kariéry na bicykloch značky Giant, vrátane ikonického ATX990, na tomto bicykli prepísal Rob históriu a v roku 1996 sa stal prvým britským pretekárom, ktorý vyhral svetový pohár v zjazde.“

„Našim spoločným cieľom je šíriť nadšenie pre horskú cyklistiku, obzvlášť pre dobrodružstvá na elektrobicykli,“ dodali na záver.

Kto je Rob Warner?
  • Rob Warner naštartoval svoju profesionálnu kariéru zjazdára na horskom bicykli v roku 1993
  • Jeho prvýmtímom bol Saracen, v ktorom jazdil aj so Steveom Peatom, neskôr sa obaja presunuli do tímu MBUK
  • V roku 1996 podpísal zmluvu s tímom Giant a ostal s nimi až do roku 2016
  • V roku 1996 vyhral v Kaprune ako prvý britský pretekár podujatie svetového pohára
  • Je trojnásobným majstrom Veľkej Británie (1997, 1998, 2001)
  • Do televízie a všeobecne ku komentovaniu sa dostal v roku 2007, keď po boku Eda Leigha komentoval motokrosové podujatie Red Bull X-Fighters
  • V posledných rokoch komentoval preteky svetového pohára a majstrovstvá sveta v zjazde s Claudiom Caluorim a svetový pohár v cross country (XCC & XCO) s holandským olympijským víťazom z roku 1996 Bartom Brentjensom