Peter Sagan štartuje sezónu v Južnej Afrike, uvidíme ho na Cape Epic?

Najpopulárnejší slovenský cyklista a trojnásobný majster sveta Peter Sagan bude v nasledujúcej sezóne čeliť novým výzvam. Už dávnejšie totiž ohlásil svoj návrat na horský bicykel a tohtoročnú prípravu odštartoval v Južnej Afrike.

Peter Sagan počas tréningu na Majstrovstvá sveta v horskej cyklistike, Glentress Forest 2023. Foto: Instagram @pipecano_photo

Peter Sagan začína svoju predsezónnu prípravu na horskom bicykli v Juhoafrickej republike.

V roku 2023 oznámil svoj odchod z profesionálnej cestnej cyklistiky a zároveň prezradil, že jeho ďalšie ciele sa budú týkať horskej cyklistiky a teda disciplíne, s ktorou začínal.

Dozvedeli sme sa tiež, že bude pokračovať na bicykli Specialized, nakoľko je od roku 2015 ambasádorom značky. Vieme aj to, že bude jazdcom továrenského tímu Specialized Factory Racing, ktorý ho bude podporovať na všetkých medzinárodných pretekoch.

Na svojej sociálnej sieti Instagram zverejnil video z Juhoafrickej republiky, jedného z obľúbených miest cyklistov v predsezónnej príprave, kde sú už aj iní pretekári ako napríklad Nino Schurter.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Sagan (@petosagan)

Sagan tam absolvuje minimálne mesačný tréningový kemp, ktorý poslúži ako základ pre odštartovanie pretekárskej sezóny 11. februára v Abú Zabí.

Uvidíme Petra Sagana na Cape Epic 2024?

V dôsledku posledného príspevku na Instagrame sa objavilo niekoľko fám o jeho možnej účasti v pretekoch Absa Cape Epic 2024 od 17. do 24. marca, no pravdou je, že kalendár Petra Sagana, ktorý zverejnil, tieto mýtické etapové preteky nezahŕňal a namiesto toho by mal v tomto termíne pretekať na France XCO Cup v Marseille.