Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Poznáme program pretekov Petra Sagana na horskom bicykli v roku 2024

"Celkovo však bude mojím hlavným cieľom na budúci rok účasť na parížskych olympijských hrách. Urobím všetko pre to, aby som bol opäť konkurencieschopný a predovšetkým sa chcem opäť baviť cyklistikou," hovorí Peter Sagan pred sezónou 2024.
Martin Sarvaš
Poznáme program pretekov Petra Sagana na horskom bicykli v roku 2024

Foto: Martin Sarvaš/Biker Magazín©2023

Peter Sagan tento rok končí profesionálnu kariéru v cestnej cyklistike a v budúcej sezóne sa chce sústrediť na horskú cyklistiku a vybojovanie miestenky na Olympijské hry v Paríži.

Lukáš Ronald Lukács zverejnil na sociálnej sieti X (Twitter) program pretekov, ktoré má Sagan absolvovať v úvode sezóny 2024.

V budúcom roku sa však zúčastní aj niekoľkých pretekov na cestnom bicykli za tím RRK Group-Pierre Baguette-Benzinol, kde je športovým riaditeľom jeho brat Juraj Sagan.

Sezónu na horskom bicykli začne vo februári pretekmi v Spojených arabských emirátoch, ďalej budú nasledovať dvoje preteky v Španielsku, potom vo Francúzsku a v marci by sa mal tiež zúčastniť cestných pretekov v Slovinsku.

V apríli by mal Sagan štartovať na pretekoch Svetového pohára v horskej cyklistike v Brazílii a plánuje aj účasť na ďalších Svetových pohároch.

„Vždy som hovoril: Narodil som sa na MTB, ‚zomriem‘ na MTB. V skutočnosti som si nikdy nebol príliš istý tým, že sa stanem profesionálnym cestným cyklistom, keď som bol junior,“ cituje Sagana portál cyclinguptodate.

„Ak chcete ísť rýchlo v MTB, musíte sa špecializovať, nič sa nedá improvizovať. Nebolo to jednoduché, ale pomohlo mi to pochopiť, čo potrebujem, aby som sa dostal späť na trať. Metodika tréningu ide dopredu, technika ide dopredu , mladí ľudia sú čoraz silnejší,“ povedal trojnásobný majster sveta.

„Aby som bol maximálne pripravený na MTB, snažím sa urobiť si dobrý základ. Základ je vždy dôležitý, hlavne v zime. Ale stále pridávam nejakú kvalitu, bez preháňania. Od januára zvýšim tempo. Sila v posilňovni je tiež základ, ale pre mňa je rozhodujúca technika: musím sa zlepšiť!,“ priznal Peter Sagan.

„Na horskom bicykli ma uvidíte so špeciálnym dresom, ktorý bude mať rovnakú grafiku ako majú jazdci tímu Specialized Factory Racing, ale bude ho vyrábať Sportful, môj osobný sponzor, ktorý tiež našiel dobrú zhodu so Specializedom.“

„Celkovo však bude mojím hlavným cieľom na budúci rok účasť na parížskych olympijských hrách. Potom, keď sa začne sezóna, uvidím, aká je moja úroveň a ako pokračovať v plánoch. Urobím všetko pre to, aby som bol opäť konkurencieschopný a predovšetkým sa chcem opäť baviť [cyklistikou],“ dodal sedemnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France.

Program pretekov Petra Sagana v roku 2024

  • 11.2.2024: MTB Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty)
  • 17.-18.2. 2024: MTB Chelva (Španielsko)
  • 24.-25.2. 2024: MTB Banyoles (Španielsko)
  • 16.-17.3. 2024: MTB Marseille (Francúzsko)
  • 3/2024: Cestné preteky v Slovinsku
  • 12.-14.4.2024: MTB Svetový pohár Mairiporã (Brazília) a ďalšie MTB svetové poháre
  • 29.7.2024: Olympiáda v Paríži

Aktuality

13:20 Video: Louise Ferguson dokončila jazdu na Red Bull Hardline Tasmania aj napriek dvom pádom (POV).

Louise Ferguson sa nikdy nevzdáva! Na trati Red Bull Hardline v džungli Tasmánie síce vo finálovej jazde zaznamenala dva pády, ale ani tie ju neodradili od toho prísť do cieľa a zaznamenať tak kompletnú jazdu na tejto šialenej trati. Po prvýkrát sa to podarilo dvom ženám, ktoré sa zapísali do histórie podujatia. Okrem Louise Ferguson sa s traťou popasovala aj víťazka Gracey Hemstreet z Kanady.

12:49 Košický samosprávny kraj poskytne dotáciu pre Trailpark Žehra a pre rožňavské Mine Trails.

Trailpark Žehra dostane z KSK dotáciu vo výške 190 000 € na vybudovanie projektu bežkárskych tratí Nordpark Žehra, ktoré doplnia existujúce žehrianske traily. Mine Trails v Rožňave dostanú na svoj zámer vybudovať flow trail dotáciu vo výške 45 000 €.

12:07 Detaily šialeného výkonu Arnauda De Lieho na pretekoch Omloop Het Nieuwsblad v číslach.

Len 21-ročný belgický talent skončil v historicky najrýchlejšej edícii Omloop Het Nieuwsblad na desiatom mieste. Trasu s dĺžkou 208 km a prevýšením 1563 m prešiel s priemernou rýchlosťou 43,5 km/h, pričom dosiahol počas necelých piatich hodín priemerný normalizovaný výkon 344 wattov.

11:42 Preteky Shimano Super Cup Banyoles aj so slovenskou účasťou, Lukáš Vranák finišoval v junioroch na 23. mieste.

Druhým slovenským pretekárom na štarte juniorských pretekov bol Filip Sadloň, ktorý obsadil konečné 60. miesto. Elitné kategórie ovládli francúzski jazdci Victor Koretzky a Pauline Ferrand-Prévot.

09:40 Klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne aj Omloop Het Nieuwsblad boli najrýchlejšie v histórii pretekov.

Jan Tratnik vyhral Nieuwsblad s priemernou rýchlosťou 45,147 km/h a jeho tímový kolega Wout van Aert vyhral Kuurne s priemernou rýchlosťou 44,691 km/h, čím prekonal rekord z roku 1975.

Zavrieť reklamu