Mathieu van der Poel opäť suverénne zvíťazil a potvrdzuje, že je v cyklokrose silnejší ako kedykoľvek predtým.

Van der Poel si pripísal na pretekoch Svetového pohára v Hulste siedme víťazstvo za sebou v cyklokrosovej sezóne 2023/24. Druhý skončil Joris Nieuwenhuis a tretí finišoval Lars van der Haar.

28-ročný Holanďan si pripísal ďalšie víťazstvo na pretekoch cyklokrosového Svetového pohára v Hulste, kde opäť potvrdil nedávne vyjadrenie šéfa jeho tímu Alpecin-Deceuninck Christopha Roodhofta, že „je v cyklokrose silnejší ako kedykoľvek predtým“.

Van der Poel štartoval v cyklokrosovej sezóne 2023/24 na siedmich pretekoch a všetkých sedem suverénne vyhral.

Mathieu van der Poel si vytvoril rozhodujúci náskok už v treťom kole, keď z vedúcej skupiny zaútočil, nikto s ním nedokázal udržať tempo a podobne ako na predošlých pretekoch, išiel až do cieľa osamote.

Pozrite si tiež

Na druhom mieste skončil Joris Nieuwenhuis a tretí finišoval Lars van der Haar.

V Hulste štartovali aj Wout van Aert a Tom Pidcock, no Pidcock sa prepadol až posledné miesto hneď po štarte, keď spadol v prvej zákrute a poškodil sa mu bicykel.

Van Aert mal tiež technické problémy s bicyklom po strete s jedným z jazdcov a nasledovnom páde, po ktorom sa vypadol z vedúcej skupiny a nabral výraznú stratu.

Tom Pidcock sa však nevzdal ani po problémoch v úvode a z pretekov neodstúpil, no do cieľa prišiel až na 25. mieste.

Wout van Aert sa po problémoch dostal do dobrého tempa a podarilo sa mu predbehnúť veľa jazdcov a nakoniec skončil na piatom mieste.