Lefevre o štarte Alaphilippa na majstrovstvách sveta: Neplatím ho za to, aby jazdil za francúzsky tím.

Keď ešte Alaphilippova účasť na svetovom šampionáte nebola istá, šéf jeho tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere povedal, že by pre neho bolo „rizikové“, ak by pretekal v Austrálii. (Sporza)

„Chce to risknúť, ale nemyslím si, že by to bolo veľmi múdre. Keby som bol ním, nechal by som majstrovstvá sveta prejsť a všetko vsadil na talianske preteky [jesenné klasiky],“ povedal minulý týždeň Lefevere.

„Chápem však tlak z toho, čo nazvem francúzskou politikou. Neplatím ho za to, aby jazdil za francúzsky tím. Stať sa majstrom sveta je pekné, ale uprednostňujem, aby pretekal v našom drese,“ dodal Lefevre.

Francúzsko bude mať na svetovom šampionáte jeden z najsilnejších tímov: Julian Alaphilippe, Romain Bardet, Pavel Sivakov, Christophe Laporte, Valentin Madouas, Quentin Pacher, Florian Sénéchal, Rémi Cavagna, Bruno Armirail.

Francúzska cyklistická federácia (FFC) dokonca potvrdila, že Alaphilippe by mal byť lídrom ich tímu. Ak by však nemal dobrý deň, stále majú v zálohe víťaza etapy na Tour de France Laporta, francúzskeho šampióna Sénéchala či šiesteho muža celkového hodnotenia Tour 2022 Bardeta.