Košický samosprávny kraj poskytne dotáciu pre Trailpark Žehra a pre rožňavské Mine Trails.

Trailpark Žehra dostane z KSK dotáciu vo výške 190 000 € na vybudovanie projektu bežkárskych tratí Nordpark Žehra, ktoré doplnia existujúce žehrianske traily. Mine Trails v Rožňave dostanú na svoj zámer vybudovať flow trail dotáciu vo výške 45 000 €.

Tvrdá práca sa vypláca o čom sa presvedčili aj v trailových centrách Mine Trails v Rožňave a v Trailparku Žehra na východe Slovenska.

Ich projekty boli totiž vybrané v dotačnej schéme Košického samosprávneho kraja a tak sa v blízkej budúcnosti budeme môcť tešiť na nové traily a športoviská, ktoré na východe vzniknú.

V rámci rožňavských Mine Trails, ktoré už fungujú niekoľko rokov a chalani na trailoch odmakali tisícky hodín dobrovoľníckej práce sa môžeme tešiť na nový flow trail, na ktorý Košický samosprávny kraj prispeje sumou 45 000 €.

Mine Trails na svojich sociálnych sieťach napísali:

„Ahojte. Určite ste už niektorí zachytili v priestore tú veľkú vec, čo sa nám pošťastila a tvrdou prácou prihodila. Kraj nám poskytol 45k na stavbu Flow Trailu, ktorý bude začínať hore na altánku. Takže čoskoro štartujeme bager a dúfame že koncom leta už spolu jazdíme. Každopádne Vás o celom priebehu projektu budeme informovať. PS: máme aj ďalšie novinky, čo sa chystajú, ktoré odhalíme čoskoro. PS 2: skoro by som bol zabudol, všetci si samozrejme ďakujeme navzájom, ale veľká vďaka patrí mestu Rožňava, mestským lesom, KSK a v neposlednom rade Gyuri Nagy, ktorí nám dali patričnú podporu na to aby sme mohli zrealizovať tento významný projekt v rámci cyklo-turizmu na Gemeri.“