Košický samosprávny kraj poskytne dotáciu pre Trailpark Žehra a pre rožňavské Mine Trails.

Trailpark Žehra dostane z KSK dotáciu vo výške 190 000 € na vybudovanie projektu bežkárskych tratí Nordpark Žehra, ktoré doplnia existujúce žehrianske traily. Mine Trails v Rožňave dostanú na svoj zámer vybudovať flow trail dotáciu vo výške 45 000 €.

Tvrdá práca sa vypláca o čom sa presvedčili aj v trailových centrách Mine Trails v Rožňave a v Trailparku Žehra na východe Slovenska.

Ich projekty boli totiž vybrané v dotačnej schéme Košického samosprávneho kraja a tak sa v blízkej budúcnosti budeme môcť tešiť na nové traily a športoviská, ktoré na východe vzniknú.

V rámci rožňavských Mine Trails, ktoré už fungujú niekoľko rokov a chalani na trailoch odmakali tisícky hodín dobrovoľníckej práce sa môžeme tešiť na nový flow trail, na ktorý Košický samosprávny kraj prispeje sumou 45 000 €.

Mine Trails na svojich sociálnych sieťach napísali:

„Ahojte. Určite ste už niektorí zachytili v priestore tú veľkú vec, čo sa nám pošťastila a tvrdou prácou prihodila. Kraj nám poskytol 45k na stavbu Flow Trailu, ktorý bude začínať hore na altánku. Takže čoskoro štartujeme bager a dúfame že koncom leta už spolu jazdíme. Každopádne Vás o celom priebehu projektu budeme informovať. PS: máme aj ďalšie novinky, čo sa chystajú, ktoré odhalíme čoskoro. PS 2: skoro by som bol zabudol, všetci si samozrejme ďakujeme navzájom, ale veľká vďaka patrí mestu Rožňava, mestským lesom, KSK a v neposlednom rade Gyuri Nagy, ktorí nám dali patričnú podporu na to aby sme mohli zrealizovať tento významný projekt v rámci cyklo-turizmu na Gemeri.“

Trailpark Žehra na svojej facebookovej stránke k dotácii napísal:

„V lete bicyklujeme v trailparku, v zime bežkujeme v Nordparku.

Sme o krok bližšie k naplneniu našej vízie, ktorá zo sebou nesie dní tvrdej práce v lesoch, prípravy rozsiahlych projektov, plánov a trasovania v teréne. Projekt NORDPARK ŽEHRA je pozitívnym impulzom pre rozvoj cestovného ruchu a voľnočasových aktivít.

Pre zlepšenie rozvoja cestovného ruchu a to v podobe zimných športov, cykloturistiky, návštevnosti pamiatok a sociálneho rozvoja v regióne Spiš je projekt tohto typu vzhľadom k svojej povahe a pridaným hodnotám jedinečný a ponúka hodnoty s vysokou sociálnou návratnosťou.

Nízko horské regióny ako je región Spiš, v samotnom srdci Košického samosprávneho kraja, ktoré sa chcú stať destináciami športov alebo obce, ktoré chcú svojím občanom a návštevníkom ponúknuť inovatívne možnosti trávenia voľného času.

Preto v Žehre budeme čoskoro počuť- „Aj my investujeme do rozvoja cestovného ruchu a lesnej infraštruktúry“.

Ďakujeme Košice Región za skvelú spoluprácu pri vybudovaní nášho trailcentra a ďakujeme za príležitosť postaviť tento rozsiahly projekt, ktorý ocení každý návštevník.

Zároveň blahoželáme všetkým ostatným žiadateľom, ktorí uspeli s projektmi, ktoré boli naozaj jedinečné a majú návštevníkovi čo ponúknuť. Špeciálne blahoželanie pre chalanov od mine trails, že po rokoch poctivej dobrovoľníckej driny v Rožňavských lesoch si idú vybudovať svoj FLOW Trail.

Určite si tam vybehnite potom zajazdiť a podporiť ich. Ďakujeme všetkým za podporu,“ uzavreli svoj post na Facebooku.

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

14.04.2024 Video: Marianne Vos vyhrala Amstel Gold Race, potom čo Lorena Wiebes oslavovala víťazstvo predčasne.

O tom, že oslavovať víťazstvo sa má až po prejdení cieľovej čiary sa tentokrát presvedčila Lorena Wiebes, ktorá zdvihla ruky z riadidiel priskoro.