Fem van Empel vyhrala cyklokrosové preteky v Benidorme po skvelom súboji s Puck Pieterse.

Pieterse prešla cieľovou čiarou na druhom mieste tesne za Van Empel. Tretia finišovala Ceylin Alvarado, ktorá si tak poistila celkové víťazstvo série Svetového pohára v cyklokrose v sezóne 2023/24.

Fem van Empel (Visma-Lease A Bike) po napínavom súboji s Puck Pieterse (Fenix-Deceuninck) zvíťazila na pretekoch Svetového pohára v španielskom Benidorme.

Rýchla a suchá trať v Španielsku znamenala značnú zmenu oproti typickým okruhom v Belgicku, ale Van Empel sa aj napriek tomu dostala okamžite dostala do vedenia ihneď po štarte.

Na konci prvého kola mali Van Empel a Pieterse pred náskok piatich sekúnd pred Ceylin Alvarado, ktorá sa celé preteky snažila dobehnúť dvojicu na čele.

Prečítajte si tiež

V závere sa jej to síce podarilo, ale po poslednom výraznom zrýchlení Van Empel a Pieterse už s nimi nedokázala udržať tempo.

Van Empel rozhodla o svojom víťazstve v poslednej zákrute pred záverečnou rovinkou, keď na trávnatej časti vytlačila Pieterse, dostala sa do vedúcej pozície a v šprinte ju už mladá Holanďanka nedokázala predbehnúť.

„Bolo to veľmi ťažké, celé preteky od začiatku do konca, pretože Puck a Ceylin mali veľmi dobré nohy. Bol to boj až do konca,“ povedala Van Empel, ktorá v Benidorme vyhrala druhý rok po sebe.

„Puck bola veľmi silná a preskočila prekážky [na bicykli], takže v jednej chvíli mala na mňa pár metrov, ale bojovala som až do cieľa. Vedela som, že prvý jazdec v poslednej zákrute možno vyhrá preteky a našťastie to bol dobrý plán,“ dodala Pieterse.