Caleb Ewan začal nový rok v novom tíme víťazstvom Majstrovstiev Austrálie v kritériu (+video).

29-ročný austrálsky šprintér si pripísal prvé víťazstvo v drese svojho nového tímu Jayco AlUla. V záverečnom šprinte bol suverénne najrýchlejší a na druhom a treťom mieste skončili Jensen Plowright a Sam Welsford.

Caleb Ewan zaútočil ešte keď zostávalo 20 kôl do konca, ale sólo únik mu nevyšiel. Stále bol však v závere dostatočne silný na to, aby dominoval v šprinte v centre mesta Ballarat po dobrej práci nových tímových kolegov.

Ewan získal už svoj štvrtý titul v kritériu, no jeho prvý od roku 2018.

„Bolo to celkom dobré…“ povedal Ewan skromne bezprostredne po svojom víťazstve.

„Celý deň to bolo dosť ťažké. Žiadne úniky nepodarili, takže to boli ťažké preteky, ale v poslednej časti sme sa dobre zorganizovali na hromadný šprint,“ dodal Ewan, ktorý po piatich rokoch skončil v tíme Lotto Dstny a podpísal dvojročnú zmluvu s austrálskym tímom Jayco AlUla.

Video zo záverečného šprintu:

Výsledky Majstrovstiev Austrálie v kritériu 2024

Kvíz: Viete, do akých tímov prestúpilo 15 veľkých mien v profesionálnom pelotóne?

0%

Za aký tím bude jazdiť Primož Roglič od roku 2024?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Za aký tím bude jazdiť Tao Geoghegan Hart od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Fabio Jakobsen od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Caleb Ewan od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Mikel Landa od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Matteo Jorgensen od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Nils Politt od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Arnaud Démare od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Sam Bennett od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Magnus Cort od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Pavel Sivakov od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Matteo Trentin od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Dani Martinez od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Cian Uijtdebroeks od roku 2024?

Za aký tím bude jazdiť Nairo Quintana od roku 2024?

Ako dobre sa vyznáte v prestupoch v profesionálnom pelotóne pre rok 2024?

Zdieľajte svoje výsledky s priateľmi

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.