Bez Van der Poela bol Wout van Aert najsilnejší a vyhral cyklokrosové preteky Superprestige.

Van Aert si pripísal svoje druhé víťazstvo v cyklokrosovej sezóne 2023/24 na pretekoch pohára Superprestige v belgickom Heusden-Zolder.

Wout van Aert vyhral v Heusden-Zolder tretí rok po sebe. Na rýchlej trati dosiahol 29-ročný jazdec tímu Jumbo-Visma presvedčivé víťazstvo v šiestom kole pohára Superprestige. Pódium doplnili Eli Iserbyt a Joris Nieuwenhuis. Pre bývalého majstra sveta v cyklokrose to bolo druhé víťazstvo v piatich pretekoch.

Van Aert, ktorý sa v roku 2016 stal majstrom sveta v cyklokrose v Heusden-Zolder, sa rýchlo etabloval vo vedúcej skupine na okruhu Terlaemen. Flámsky jazdec zrýchlil tri kolá do konca a tempo s ním udržal iba Eli Iserbyt a boj medzi nimi pokračoval až do posledného kola. V poslednej technickej sekcii využil Van Aert intenzívne zrýchlenie a prešiel cez cieľovú čiaru prešiel osamote.

„Bola to ďalšie krásne preteky. Som šťastný, že som tu opäť vyhral,“ povedal natešený Van Aert. „Počas posledných cyklokrosových pretekov som si naberal výdrž a vedel som, že posledných pätnásť minút je často v môj prospech. Som preto rád, že som tu mohol niečo zmeniť.“

„Cítiť sa dobre po včerajšku bolo ťažké, ale dáva to sebavedomie. Som spokojný s tým, ako sa veci vyvíjajú. Víťazstvo už neznamená toľko ako kedysi, ale cez Vianoce je vždy príjemné prejsť cieľovou čiarou ako prvý,“ uzatvára van Aert.

Cyklokrosový program a výsledky Mathieu van der Poela, Tom Pidcocka a Wouta van Aerta v sezóne 2023/24