Bennett a Groenewegen dostali trest za zmenu smeru v šprinte na Critérium du Dauphiné (+video).
Jazdcov, ktorí pôvodne skončili a druhom a treťom mieste, posunuli rozhodcovia na 33. a 34. miesto. Šprintéri porušili pravidlo, podľa ktorého si v hromadnom šprinte musia držať priamu líniu. Matteo Trentin a Milan Menten postúpili na druhé a tretie miesto.
V šprinte na cieľovú čiaru v tretej etape Critérium du Dauphiné bol najrýchlejší Christophe Laporte (Jumbo-Visma) pred Samom Bennettom (Bora-Hansgrohe), ktorý však v záverečných metroch zabránil v šprinte tretiemu Dylanovi Groenewegenovi (Jayco-AlUla), keďže výrazne zmenil smer, takže sa očakávalo, že Bennetta rozhodcovia posunú na koniec skupiny vo výsledkoch.
Nakoniec však rozhodli, že potrestajú oboch šprintérov, pretože na Bennettovu zmenu smeru jazdy reagoval rovnako Groenewegen a ohrozil jazdcov za ním.
Video zo záverečného šprintu 3. etapy Critérium du Dauphiné:
🏁 Un sprint massif et un doublé pour 🇫🇷@LAPORTEChristop ! 💛
⏪ Revivez le dernier kilomètre.🏁 A bunch sprint and a 2nd win for 🇫🇷@LAPORTEChristop! 💛
⏪ Relive the last kilometre.#Dauphiné pic.twitter.com/mmzmpe5CXG— Critérium du Dauphiné (@dauphine) June 6, 2023
Najnovšie aktuality
„Ak budeme môcť vyhrať etapu, tak do toho pôjdeme, ale dôležitejšie sú nasledujúce dve etapy,“ povedal na štarte líder pretekov.
Takmer 4000 výškových metrov a horský dojazd v Orcières-Merlette môžu priniesť útoky favoritov a ďalšie rozdiely v celkovom poradí.
Značka MMR síce ponúka aj repliku tímovej edície bicykla Aelion SL za 8 779 eur, avšak jej výbava sa výrazne odlišuje od špecifikácie, ktorú používajú jazdci tímu Caja Rural-Seguros RGA na Tour de France.
Stúpanie Alpe d’Huez sa vracia na Tour de France a jazdci ho absolvujú až dvakrát.
Dánsky jazdec síce získal ocenenie pre najbojovnejšieho pretekára etapy, no v bodovacej súťaži ho od Jaspera Philipsena delí už iba sedem bodov.
Čítať ďalej

Nechajú etapu úniku? „Pokúsime sa ušetriť čo najviac energie,“ povedal Pogačar pred 18. etapou Tour de France

Ako sledovať naživo 18. etapu Tour de France 2026 a kto sú najväčší favoriti?

Najdrahší bicykel na Tour de France? MMR Aelion SLR stojí viac ako 16-tisíc eur

VIDEO | Keď bol naposledy cieľ na Alpe d’Huez, Tom Pidcock vyhral z úniku po šialenom zjazde

Mads Pedersen prišiel takmer o celý náskok v boji o zelený dres: Rozhodne sa až v Paríži




