Alaphilippe si po pretekoch Dwars Door Vlaanderen pridal dve hodiny tréningu.

Niekdajší majster sveta v cestnej cyklistike Julian Alaphilippe si po svojom 29. mieste v pretekoch Dwars Door Vlaanderen, ktoré mali vyše 183 km povedal, že pokračuje v tréningu.

Alaphilippe si po pretekoch Dwars Door Vlaanderen pridal dve hodiny tréningu

Julian Alaphilippe sa uchýlil k extrémnym opatreniam v snahe doladiť formu na preteky Okolo Flámska a pridal dve hodiny tréningu po pretekoch Dwars Door Vlaanderen.

Francúz sa v stredu umiestnil na 29. mieste, pričom v sedle strávil niečo vyše štyroch hodín. To však nepovažoval za dostatočné a pokračoval v jazde na bicykli ďalšie dve hodiny po Flámskych Ardénach.

„Idem trénovať,“ povedal Alaphilippe v cieli. „Mám na to ešte dve hodiny.“

Šéf tímu Soudal-QuickStep Patrick Lefevere potvrdil, že Alaphilippe vyrazil na extra tréning z Waregemu, pričom Francúza opísal ako poverčivého jazdca zo starej školy.

Alaphilippe je známy tým, že pridáva tréning k pretekárskym dňom, údajne jazdil 40 km po Primus Classic v roku 2021, týždeň predtým, ako vyhral svoje druhé majstrovstvá sveta za sebou.

„V našej forme pred pretekami Okolo Flámska nastal pokrok,“ povedal Lefevere, zdanlivo spokojný s Alaphilippeovou formou aj napriek ďalšiemu zlému dňu pre jeho tím.

Alaphilippe vyhral Ardèche Classic na konci februára, ale odvtedy v pretekoch nevyčnieval, umiestnil sa na 11. mieste na Miláno-San Remo a v pretekoch E3 Saxo Classic mal žalúdočné problémy.

V neprítomnosti Kaspera Asgreena a Yvesa Lampaerta bol lídrom tímu v pretekoch Dwars Door Vlaanderen a chcel tím pozdvihnúť pred monumentom Okolo Flámska.

Nakoniec opäť odišli s prázdnymi rukami, aj keď boli aktívni. Alaphilippe sa pokúsil otvoriť preteky na berg Ten Houte, do cieľa chýbalo niečo málo cez 70 km, ale zistil, že sa mu zasekli prevody a musel sa vrátiť späť, zatiaľ čo tímový šprintér Tim Merlier krátko nato spadol.

„Bolo to veľmi nervózne a niekto mi narazil prehadzovačku. Celé preteky som jazdil s prevodovými stupňami, ktoré fungovali, ale bolo ťažké nájsť vhodný moment na zmenu tempa,“ povedal Alaphilippe.

„Neurobil som žiadne chyby, čo sa týka umiestnenia, ale keď Benoot zaútočil v stúpaniach, nemal som nohy, ktoré by ma potiahli. Aj tak to dopadlo dobre. Som rád, že som mohol niečím prispieť.“

„Nič neľutujem. V najlepšom prípade by sa to skončilo šprintom s Davidom (Ballerinim), ale naznačil mi, že sa necíti úplne najlepšie a v tejto skupine bolo veľa silných šprintérov, takže nič neľutujem.“

Alaphilippe povedal, že mu prospelo vynaložiť množstvo síl a zdalo sa, že je nadšený vyhliadkou na 273 km dlhú nedeľu na pretekoch Okolo Flámska.

„Bude to oveľa dlhšie a určite aj oveľa ťažšie,“ povedal, keď sa vydal pokračovať v tréningu po pretekoch.